Karşıyaka’da Gergin Bekleyiş

13 Mayıs 2016 Cuma, 09:31

PTT 1. Lig’e 13 yıl sonra veda ederek sıkıntılı bir döneme giren Karşıyaka’da, yarın yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi yönetime talip olanların, listelerini Divan Kurulu’na sunma süresi bugün doluyor.

Yeni tüzük gereği bugün akşama kadar Divan Kurulu’na listesini verecek adaylar kongrede seçim hakkını elde edecek. Şu ana kadar hiç kimsenin adaylığını açıklamadığı yeşil-kırmızılı kulüpte, bugün bir gelişme yaşanmazsa pazar günü yapılması gereken seçim ertelenecek.

Bu durumda tüzüğe göre genel kurul, 15 gün içinde yeniden toplanacak. Mevcut yönetim, bu sürede göreve devam edecek. Ancak mevcut Başkan Fatih Diniz ve ekibinin, son yönetim kurulu toplantısında istifa kararı aldığı ve bugün görevi bırakacağı öğrenildi.

Diniz ve ekibinin istifa kararı, kongreye adaysız gidilmesi halinde farklı bir prosedürün işlemesine neden olacak. Diniz yönetimi çekilir, kongrede de aday çıkmazsa, bu durumda ikinci kongreye kadar görevi kongre divanı sürdürecek. İkinci kongrede de aday çıkmazsa, kulübe kayyum atanacak.

Yasal süreç böyle görünürken, bugün aday çıkmazsa, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral devreye girecek ve kulübün kaosa sürüklenmemesi için camianın büyüklerini acil toplantıya çağıracak. Bu toplantıda Kaf-Kaf’ın yol haritası çizilecek, ayrıca yönetim için formül aranacak.

Çünkü Kaf-Kaf, yeni yönetim bulmakta zaman kaybı yaşarsa, 5 milyon liralık eski oyuncu alacağı nedeniyle transfer yasağı olmasına rağmen, elindeki oyuncuları da elinden kaçırmış olacak. 22 futbolcunun sözleşmesi 30 Mayıs 2016 tarihinde bitecek. Bu oyunculardan bir kısmıyla anlaşıp transferin yasağını kaldırmayı düşünmeyen bir yönetim göreve gelirse iş işten geçmiş olacak ve elde sadece altyapıdan yetişen oyuncular ile 3 oyuncu kalacak.