Karşıyaka’da Gergin Kongre

29 Aralık 2017 Cuma, 02:09

Karşıyaka’da şirketleşme gündemiyle toplanan olağanüstü genel kurul, gergin başladı ve tam çözüm bulunamadı. Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen kongrede görevinden istifa eden Başkan Mutlu Altuğ ile Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral arasındaki sözlü tartışma üyelerinin araya girmesiyle yatıştırıldı. Tartışma sonrası Büyükoral görevinden istifa ettiğini açıkladı. 9 kişilik şirketleşme komitesi adına konuşan eski başkan Hakan Denizkurdu, kulübe ciddi bir teklifin yapılmadığını anlattı.

CİDDİ BULMADIK

Denizkurdu, “Rus şirketten resmi bir teklif almadık. Hollandalı İnfinite Group’un teklifi ciddiyetinin düşük olması nedeniyle kabul görmedi” dedi. Denizkurdu basketbola talip olduğu konuşulan Yaşar Holding ile görüştüğünü ancak böyle bir düşüncelerinin olmadığını söyleyerek, “Camia isterse teklif hazırlayabilir” dedi. 13-20 Ocak’ta yapılacak kongreye kadar tüzük gereği mevcut yönetimin görevini sürdüreceği açıklandı. Söz alan Altar Toker, eski yöneticilerden işadamı Nazım Torbaoğlu’nun kulübe talip olduğunu ancak camianın kapısını çalması gerektiğini söyledi.

LÜTFEN KAPISINI ÇALIN

Toker, “Borçlu olan taraf kulüp. Biz kapı çalmalıyız. Torbaoğlu her zaman kulübe yardım etti. Torbaoğlu’na gidelim. Kulübümüz kurtuluşu burada” dedi.
Denizkurdu da “Randevu alın Torbaoğlu ile yemek yiyelim” dedi.

 

İSTİFAM İSTENDİ BENDE VERDİM

Mutlu Altuğ şirketleşme görüşmelerini neticelendirememekten dolayı üzüntü yaşadığını belirtti. Rus şirketin teklifini Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral’ın engellediğini, Hollandalı firmanın ise basketbol şubesinin Yaşar Holding’e verilmesi projesi karşısında geri adım atıp kulübün tamamını talep ettiğini iddia eden Altuğ, “Hasan Denizkurdu ve Cihan Büyükoral istifamı istedi. İstifa edince de Büyükoral’ın ithamlarına maruz kaldım” dedi. Büyükoral, Rus firmasıyla ilgili engellemesinin söz konusu olmadığını belirterek Altuğ’un kulüp hesaplarını kendilerine teslim etmediğini söyledi.