Karşıyaka’da gözler kongrede

28 Mayıs 2018 Pazartesi, 11:07

Futbol ve basketbol şubelerinin yarışmacı haklarını devredebilmek için 20 Ocak’taki olağanüstü kongrede üyelerden yetki alan Karşıyaka yönetimi, görüşmelerdeki son durumu bu hafta mali genel kurulda camiayla paylaşacak. Yeşil-kırmızılıların olağan mali genel kurulu, 30 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de Zübeyde Hanım Nikah Evi’nde yapılacak.

Karşıyaka’da ilk etapta futbol şubesine talip olan Folkart Yapı, ardından kulübe basketbol şubesinin yarışmacı haklarını borçsuz olarak devralmak için teklif yapmıştı. Kulübe 50 yıldır aralıksız destek olan, basketbol şubesinin 20 yıllık isim sponsoru Yaşar Holding ise potaya verdiği sponsorluğu uzun vadeli olarak sürdürmeyi teklif etti. İki firma da sezon içinde Karşıyaka’ya büyük mali destek verdi.

Karşıyaka Spor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

Olağan Mali Genel Kurul Toplantımız 30 Mayıs Çarşamba günü yapılacakKarşıyaka Spor Kulübü Derneği “Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı” 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Evi’nde saat 18:00’de çoğunluğa bakılmaksızın yapılacaktır.Değerli üyelerimizin teşriflerini rica ederiz.Saygılarımızla,A.Turgay BüyükkarcıKarşıyaka Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Gündem
1. Açılış
2. Genel Kurul Başkanlık Divanı’nın oluşması, Divan’a toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi
3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması
4. Kulüp başkanının ya da görevlendirdiği kişinin sunuş konuşması
5. Yönetim Kurulu faaliyet raporunun ve bilanço gelir gider tablosunun okunması
6. Denetleme Kurulu raporunun okunması
7. Taslak bütçenin sunulması, Genel Kurul’dan yetki alınması
8. Yönetim Kurulu’nun mali ve idari bakımdan ibrası
9. Denetleme Kurulu raporunun ibrası
10. Dilek ve temenniler
11. Kapanış