Karşıyaka’da kal Metin

29 Mayıs 2018 Salı, 15:37

Karşıyaka’nın sözleşmesi biten genç stoperi Metin Peker’e takım arkadaşları ve taraftarlar kulübü kötü gününde bırakıp gitmemesi konusunda baskı yapıyor

TFF 3. Lig’de mevcut kadroyu koruyarak üst sıralara oynayacak bir takım yaratmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka’da takımın son 2 sezondaki en önemli oyuncularının başında gelen stoper Metin Peker’e sözleşme yenilemesi konusunda bir çok kesimden baskı geliyor. Sözleşmesi sona eren ancak 10 takım arkadaşının yeniden KSK’de kaldığı 25 yaşındaki oyuncunun da altyapısından yetiştiği kulübünü bırakıp gitmeye gönlünün razı olmadığı öğrenildi. Transfer yasağı nedeniyle mevcut kadroyu korumak için elinden geleni yapan yönetimin ‘Takımda kal’ çağrısına sıcak bakan Metin’in bu hafta içinde sözleşme uzatmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Taraftarlar da sosyal medya üzerinden “Zor günümüzde bizi bırakma, sen Karşıyaka çocuğusun” diyerek başarılı oyuncunun kulüpten ayrılmaması gerektiğini belirten mesajlar attı.

İSTİKRAR SEMBOLÜ

Karşıyaka altyapısından yetişen ve mücadeleci futboluyla dikkat çeken Metin, son 2 sezonda 32’şer maçta görev yaptı. Sona eren sezonda 2844, geçen sezon ise 2848 dakika forma giyen Metin her iki sezonda da 1’er gol atıp 4’er sarı kart gördü.