Karşıyaka’da Kamp Krizi

01 Ocak 2018 Pazartesi, 15:39

kinci yarı hazırlıklarını İzmir’de sürdüren Karşıyaka’da futbolcular mali konulardaki sıkıntı nedeniyle Antalya kampına gitmeme kararı aldı.
Yönetimin sorunlara çözüm bulamayıp istifa ettiği KSK’de futbolcular sıkıntılarını teknik direktör Halim Okta ile paylaştı. “70-80 bin lirayı bulan Antalya kamp masrafını bize ödeyin, tesislerimizde çalışalım” önerisini Okta’ya ileten futbolcular, “Eğer kampa gideceksek İzmir’deki ailemize bırakacağımız para ödensin, yoksa biz gitmek istemiyoruz. Başkan Mutlu Altuğ ile görüşmek istediğimizde bize ‘Bana sorunlarla gelmeyin, ben istifa ettim’ yanıtını veriyor. 6 puan silme cezası gelirse zaten iyice demoralize olacağız, kampın anlamı kalmayacak” dediler.

ÇALIŞANLAR BIRAKABİLİR

Karşıyaka’da Mutlu Altuğ ve yönetiminin kulübü çözümsüzlüğe sürükleyip kongre öncesi istifa etmesinden sonra kulüp çalışanlarının da huzursuzluğunun doruk noktaya ulaştığı ve ayrılmaya hazırlandığı öğrenildi. Yılbaşında kulüp personeline para dağıtmayan, kendisiyle görüşmek isteyenleri geri çeviren yönetimin 20 Ocak’taki olağanüstü genel kurul için hazırlık yapmayacağı belirtildi.

OKTA KARARSIZ

Kamp için Antalya’ya gitmek istemeyen Karşıyaka’da teknik direktör Halim Okta ne yapacağını şaşırdı. Futbolcularla toplantı yapan Okta, öğrencilerinin sorunlarını dinledi. Bir taraftan kamp yapmak isteyen Okta, diğer yandan futbolculara para dağıtılmasını bekliyor.