Karşıyaka’da Kolej Havası

24 Ekim 2016 Pazartesi, 18:55

Kırklarelispor’dan sonra Kastamonuspor’u da yenerek üst üste iki maçını da kazanan Karşıyaka’da Soner Tolungüç, futbolcularını yere göğe sığdıramıyor
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta Karşıyaka’nın hızını tüm olumsuzluklara rağmen kimse kesemiyor. Kırklareli deplasmanından aldığı 3 puanı Kastamonu 1966’yı 2-1 yenerek süsleyen Kaf-Kaf’ın zirve inadı sürerken teknik direktör Soner Tolungüç futbolcularını yere göğe sığdıramadı. Sakatlıklara, cezalara ve tüm sorunlara rağmen kendilerini yolundan kimsenin alakoyamadığını söyleyen Tolungüç, “Futbolcularım kazanmak adına herşeyi yaparak her geçen gün üzerine koyarak övgüyü hakediyor. Takımda arkadaşlık üst seviyede, herkes birbirine kol kanat geriyor. Tam bir koleji havası yarattık ve bu havamızı kimse bozamaz, bozdurmayız” dedi. Bu arada Karşıyaka yönetiminin Aydınspor 1923 maçı sonrası futbolcular Mustafa Aşan, Zeki Korkmaz ve sportif menajer Atilla Güneş’e 7’şer maç, futbol şube yöneticisi Aygün Cicibaş’a 112 gün verilen cezalar için yaptığı itiraz Tahkim Kurulu tarafından reddedildi.

“Destek bekliyoruz”

Karşıyaka teknik direktörü Soner Tolungüç öğrencilerinin camianın yüzünü güldürdüğü ama buna karşılık desteğin az olduğunu söyledi.
Karşıyaka’nın pırlanta değerindeki futbolcularına herkesin destek olmasını istediklerini söyleyen Tolungüç, “Oynayan da oynamayan da bu formaya sahip çıkıyor. Taraftarımız her maç yanımızda. Artık camianın da devreye girmesini istiyoruz” dedi.