Karşıyaka’da Kolej Havası

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:04

Teknik Direktörü Tolungüç, her antrenmanda sahaya pano kurdurup, futbolcularına taktik çalışmayı çizimle anlatıyor. Kaf-Kaf böylece hem pratik, hem teorik çalışıyor
Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek olan Karşıyaka’da teknik patron Soner Tolungüç, oyuncularını zorlu sezona her yönden hazırlıyor. Takımına her gün çift antrenman yaptıran Tolungüç, her idmanda sahaya pano kurdurup, taktik çalışmaları çizerek anlatıyor.

Doğru savunma yapıp toplu halde savunma yaparak en az hatayla sahada mücadele etmek istediklerini belirten Tolungüç, “Kazanmaya endeksli bir oyun planımız olacak. Önemli olan oyuncuları geliştirebilmek, iyileştiribilmek ve oyunsal anlamda bir takım yaratmak. Bu bir mühendislik işi, bunu başarabilirsek istediklerimizi yapmış oluruz” dedi. Öncelikli hedeflerinin sahada mücadele eden ve formaya yakışan fiziksel gücü yakalamak olduğunu belirten Tolungüç sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadro belli, bu kadro içinde en iyisini yapmaya çalışacağız. KSK’nin kendini güvende hissetmesini sağlamak önceliğimiz. Tecrübe edindikçe hedefi lig içinde kendi kendimize belirleyeceğiz. Başarılı takımlara bakın, kendini bir yere ait hisseden takımlardır. Tesisin, stadın varsa, çağdaş futbola yakın oynuyorsan başarı kendiliğinden geliyor. O yüzden ait olduğu evine kavuşuncaya kadar sağlam temeller üzerinde durmak gerekiyor.”