Karşıyaka’da Kongre Zirvesi

05 Aralık 2015 Cumartesi, 12:05

Karşıyaka’da 22-29 Aralık’ta yapılması planlanan olağanüstü genel kurul öncesi, henüz kimse adaylığını açıklamazken, KSK Divan Başkanı Cihan Büyükoral ile kulübe maddi destek sağlayan işadamı Erdal Acar arasında, merakla beklenen görüşme gerçekleşti. Mutlu Altuğ ve Fatih Diniz isimlerinin ön plana çıktığı kongre sürecindeki gelişmeleri yakından takip eden Büyükoral, Acar’ın aday olmak isteyenlerle görüşmeler yaptığını, ancak kendisinin liste hazırlığı içinde olmadığını vurguladı.

Holding ile görüşme

Büyükoral, Divan Kurulu olarak genel kurula kadar görüşmelere devam edeceklerini belirten KSK Divan Başkanı Cihan Büyükoral, “Divan olarak ilerleyen günlerde Yaşar Holding ile toplantı yapacak. Erdal Acar ile de genel kurul öncesi en az iki kez daha biraraya gelmeyi planlıyoruz. Başkan adayı olacak arkadaşlarımız ile de yapacağımız toplantılar sonrası divan kurulu olarak görüşlerimizi camiaya sunacağız. Bu saatten sonra kulübümüzün beraberliğini sağlayacak geniş tabanlı güçlü bir yönetime ihtiyacımız var” dedi.

Acar Karşıyaka’ya yıllarca hizmet edecek

Büyükoral, Acar’ın yeşil-kırmızılı kulüple ilgili yaklaşımını ise “Kulübümüze bakış acısı ve devam etme istediğini çok iyi karşıladım. Kulübümüze ve camiaya bazı entegre olma sorunları yaşadığını iletti. Bunlar bizlerinde yardımı ile zamanla aşılabilecek olaylar. Acar uzun yıllar hizmet etmek istiyor” diye değerlendirdi.