Karşıyaka’da maaş zirvesi

13 Ekim 2015 Salı, 15:54

Ödemelerin gecikmesinden dolayı huzursuz olan Karşıyaka’da takım kaptanları ile futbol şube sorumluları bir araya geldi.

Karşıyaka’da futbol şubesinde yeniden aktif görev almaya başlayan Mustafa Özçakar ile Kerim Çetin, dün takım kaptanları Mehmet Eren, Necati Ateş ve Çağlar Birinci’yle toplantı gerçekleştirdi. İkili, Karşıyaka’da geciken ödemeler nedeniyle huzursuz olan futbolculardan sabırlı davranmaları istedi.
Özçakar ve Çetin’in futbolculara “Temmuz ve ağustos aylarında da gecikme yaşandı ama Erdal Acar daha sonra kulübe büyük kaynak aktardı. Paranız ödenecek. Ancak bizim de beklentimiz, saha sonuçlarının iyileşmesi” dedikleri öğrenildi.

KARŞIYAKA’DA ÖDEMELER ERTELENMİŞTİ
Karşıyaka’da Erdal Acar’ın 2 milyon TL’yi bulan gecikmiş peşinat ve transfer taksitlerinin yanı sıra teknik heyetin maaşlarını çarşamba gününe kadar hesaplarına yatırması bekleniyor. İlk etapta geçen hafta yapılacağı açıklanan ödemeler, bu haftaya ertelenmişti.
Diğer taraftan PTT 1’inci Lig’e verilen milli maç arasından sonra cumartesi günü deplasmanda Kardemir Karabükspor’la karşılaşacak Karşıyaka’da futbolcular, basketbol takımına perşembe günü Euroleague’deki ilk sınav olan Barcelona Lassa randevusunda tribünden tam kadro destek verecek.