Karşıyaka’da Milat 15 Kasım

15 Kasım 2017 Çarşamba, 08:29

Ekonomik sorunların pençesindeki Karşıyaka, zor günleri atlamak için taraftarından yöneticisine var gücüyle hareket ediyor. Kulübün futbol şubesinin şirketleşmesi gündemde. NTV Spor’dan Erbatur Ergenekon’a özel açıklamalar yapan Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, kulüpteki değişim için 15 Kasım’ı milat olarak işaret etti.

15 Kasım’ı milat olarak değerlendirdiklerini söyleyen Karşıyaka başkanı, Karşıyaka’nın çağı yakalaması gerektiğini dile getirdi. Mutlu Altuğ, “20 yıldır yerimizde sayıyorduk, artık geriye gitmeye başladık. Karşıyaka’nın çağı yakalaması şart. Üzeri toz tutmuş yönetim tarzı olmamalı. Kulüp sisteminde gönüllü yöneticiler var. Bu şekilde başarıya gidemiyoruz” ifadesini kullandı.

Şirketleşme vurgusu yapan Altuğ, futbolu profesyonelleştirme noktasında yerli ve yabancı önemli yatırımcı gruplarla görüştüklerini belirtti. Karşıyaka başkanı, “Genel kurulda akil adamlardan oluşan bir komite kurulacak. Birçok önemli grupla iletişim halindeyiz. Biz yönetim olarak imkanları sunuyoruz. Bu seçenekleri değerlendirmek komitenin kararı olacak” diye konuştu.

Futbolun durumunun basketbol şubesini de etkilediğini belirten Altuğ, “Futbol artık bir endüstri. Karşıyaka birçok önemli şubeye sahip bir spor kulübü. Futbolun borçları basketbolu da olumsuz etkiliyor. Arkamızda büyük bir tsunami var. Doğru adımları atamıyoruz. Tam adım atacakken, borçlar buna izin vermiyor. Değişim için bazı bedeller ödenmesi şart. Biz hastalık yaratan parçayı tedavi edeceğiz.” dedi.

Alt liglerde mücadele ettikleri için gelir gider dengelerinin bozulduğunu ifade eden Altuğ, şirketleşme anlaşmasında gerçekleşse dahi onursal başkan Selçuk Yaşar ve yönetiminin kararlarda fikir sahibi olacağının altını çizdi.

Karşıyaka taraftarı ekonomik krize dur demek için önceki günlerde bir destek kampanyası düzenlmişti.