Karşıyaka’da Mutlu Altuğ Tek Aday

11 Mayıs 2017 Perşembe, 09:00

Karşıyaka’da 20-21 Mayıs’ta yapılacak genel kurul öncesi, Başkan Mutlu Altuğ tek aday kaldı. Yaşar Holding yöneticileriyle önceki gün yaptığı görüşmede, beklediği destek sözünü alan Altuğ çalışmalarına hız verirken, önceki gün kulislerde aday olacağı konuşulan Serdar Işıldar, göreve talip olmadığını açıkladı. Holding’in kısa vadede kulübün ihtiyacı olan 2.5 milyon lira kaynağı sağlama ve uzun vadede kulübün 45 milyon liralık borcunu eritmek için projeler üretileceğini belirten Altuğ, toplantının çok olumlu geçtiğini söyledi.

Altuğ şöyle konuştu: “Genel kurul sonrası gerekli ödemeler için hamleler yapılacak. Holding bize kulübün önündeki belirsizliğin kalkması için genel kurulun iptal olabilme olasılığını sordu. Zaman kaybının ortadan kalkması için böyle bir olasılık gündeme geldi. Ancak biz yönetim olarak böyle bir sinerjinin yakalandığı ortamda iptal kararını düşünmüyoruz. İstanbul’da kulübe sponsor bulmak için çalışmalar içindeyiz. Kongre sonrası, kadroyu korumak için futbolcularla görüşmeler hızlanacak” dedi.

GÜÇLENMEK İÇİN KONGRE YAPIYORUZ

Serdar Işıldar’ın adaylık konusunu kastederek, suni gündemler yaratmanın anlamsız olduğunu belirten Altuğ, “Yönetimde ekip olarak çalışıyoruz.
Kulübün bekası ve geleceği için adımlar atıyoruz. Üç yıllığına göreve gelen bir yönetimiz. Güçlenmek için kongreye gidiyoruz. Holding de uzun soluklu çalışan bir yönetim istiyor” diye konuştu.