Karşıyaka’da Sahne Gençlerin

24 Mayıs 2016 Salı, 16:43

Spor Toto 2. Lig’e düşen Karşıyaka’nın yeni Başkanı Mutlu Altuğ’un, “Transfer yasağını kaldırmamız ilk etapta mümkün değil” açıklamasının ardından gözler kadrodaki gençlere çevrildi.

Yıllardır transfere milyonlar harcayıp altyapıya önem vermemekle eleştirilen Karşıyaka, yeni sezonda zorunlu olarak gençlere sarılacak. Karşıyaka’da A takımdaki gençlerden Bartu, Battal, Erhan, Fehim, Fatih, Mustafa Değirmenci ve Yiğit’in sözleşmesi sürüyor. Geçen sezon başında ve devre arasında farklı kulüplere kiralık gönderilen Ali Say, Ali Kemal, Arif, Hakan Kuş, Okan Şahingöz, Anıl, Cenk Özbey, Onur Kıntaş, Tugay, Emircan ve Harun da takıma dönecek.

Karşıyaka, elindeki sözleşmesi bitecek tecrübeli futbolcuları da tutamazsa, tüm kadroyu gençlerden kuracak. Yeni yönetim 31 Mayıs’ta serbest kalacak Abdülhamit, Can, Mustafa Aşan, Behram, Mahmut ve İbrahim Kaş’la anlaşma yolları arıyor. Bu futbolcular kalmak için geçen sezondan kalan alacakları ile yeni sezon peşinatlarının ödenmesini şart koştu. Can ve Mustafa’yla telefonla yapılan ön görüşmelerin olumlu geçtiği açıklandı.

Karşıyaka’da futbol altyapısı da profesyonel şube sorumluluğu görevine getirilen Oktay Yeşil’e bağlanacak. Taraftarlar, bir açıklama yayınlayarak camia büyüklerini yeni yönetime verilen mali sözleri tutmaya davet etti.