Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

Karşıyaka’da Soner Tolungüç Sesleri

25 Eylül 2019 Çarşamba, 13:55

TFF 3. Lig 2. Grup’ta teknik direktör Mesut Toros’la yollarını ilk 3 maç sonunda ayırma kararı alan Karşıyaka’da Soner Tolungüç yuvaya dönüyor. Başkan Turgay Büyükkarcı’nın Toros’la yolların ayrılması durumunda takımı Soner Tolungüç’e emanet etmeyi daha önce planladığı, tecrübeli teknik adamla vedalaşır vedalaşmaz Tolungüç’le prensipte anlaştığı öğrenildi.

İzmir’e gelen Tolungüç, Büyükkarcı’yla masaya oturacak. Yeşil-kırmızılı taraftarların çok sevdiği eski teknik direktörlerden olan Tolungüç’ün işbaşı yaparak cumartesi günü oynanacak 1877 Alemdağspor maçında sahada olması bekleniyor.

Soner Tolungüç’le sözleşme imzalandığı takdirde Tolungüç döneminde sportif direktörlük yaptıktan sonra 2016-17 sezonunun ikinci yarısında teknik direktörlüğü devralan Atilla Güneş’in de yeniden sportif direktör olması gündemde. Yeşil-kırmızılılarda daha önce futbolcu olarak görev yapan Tolungüç, 2015-16 sezonunda 1’inci Lig’de son 9 maçta takımı çalıştırdı. Tolungüç, takımıyla 2’nci Lig’de 2016-17 sezonunu ilk yarıda 29 puanla dördüncü sırada geçip kulüpteki mali sıkıntılar nedeniyle istifa etti. Tecrübeli teknik adam, transfer yasağıyla dördüncü sezonuna giren mevcut kadroyu da yakından tanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir