Son Dakika
08 Temmuz 2020 Çarşamba

Karşıyaka’da Üçlü Zirve

12 Haziran 2020 Cuma, 16:20

ING Basketbol Süper Ligi’nin koronavirüs pandemisiyle erken bitirilmesi üzerine iç transfer görüşmelerine hız veren İzmir ekibinde başkan Büyükkarcı, genel menajer Çınar ve İstanbul’dan İzmir’e gelen antrenör Ufuk Sarıca bir araya geldi

Pınar Karşıyaka’da gelecek sezonun transfer politikası masaya yatırıldı. Yeşil-kırmızılılar, bütçe netleştikten sonra somut adım atacak. Başkan Turgay Büyükkarcı, bütçeyi netleştirmek için takımın isim sponsoru Yaşar Holding’le toplantı yapmayı bekliyor. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde boy göstereceği yeni sezon öncesi kadroyu takımdan ayrılan Crocker ve Triche haricinde korumayı hedefleyen Karşıyaka, sözleşme yenileyeceği oyunculara, ligin oynanmayan 3 aylık kısmından kalan alacaklarında indirim yaparak, yeni kontratlara yansıtmayı öneriyor.

METECAN KALMAK İSTİYOR
Yeşil-kırmızılıların opsiyonlu olan sözleşmesini 1+1 yıllığına uzatmayı önerdiği pivot Jordan Morgan’ın kendisine talip olan takımlardan Yunan devi Panathinaikos’la anlaştığı iddia edilirken, oyuncunun ABD’li menajeri Andy Bountogianis iddiaları yalandı. Bountogianis, sosyal medya aracılığıyla, “Haber doğru değil. Morgan konusunda Panathinaikos’la anlaşmamız söz konusu değil. Karşıyaka’yla opsiyonlu bir kontratımız var ve kısa bir süre içerisinde bu opsiyonu ne şekilde değerlendireceğimize karar vereceğiz” dedi. Koç Ufuk Sarıca da Morgan’ın kendilerine son kararını cumartesi günü bildireceğini, sözleşmesi biten Metecan Birsen’le yaptığı görüşmede ise milli oyuncunun Kaf-Kaf’ta kalmak istediğini söylediğini açıkladı. Karşıyaka iç transferde imzaları bütçe netleşince peş peşe attırmaya başlayacak.

FUTBOL TAKIMINDA OLAĞANÜSTÜ HAL!
TFF 3. Lig 2. Grup’ta 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam etmesi planlanan sezon öncesi, antrenmanlar tekrar başlamadan takıma yapılan koronavirüs testlerinde bir futbolcusunun sonucunun pozitif çıktığı Karşıyaka, tedbirlerini sıkılaştırarak sahaya indi. Tepeden tırnağa tekrar dezenfekte edilen Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde futbolcuların odaları, her odada tek oyuncu kalacak şekilde ayrıldı.

PAZARTESİ TEKRAR TEST VAR
İdmanları birer saat arayla 7’şerli 3 grup ve 4 kaleci ayrı olacak şekilde yapan Kaf- Kaf, yemekhanede de yine 7’şerli olarak ayrı masalarda yemek yiyor. Her grup yemekhaneden kalktıktan sonra salon havalandırılıp masalar dezenfekte ediliyor. Karşıyaka, takımda bir futbolcuda pozitif sonuca rastlandığı için Futbola Dönüş Protokolü’ne göre pazartesi günü tekrar testten geçecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir