Karşıyaka’da Üçlü Zirve

22 Haziran 2016 Çarşamba, 18:18

Karşıyaka’da bütçe için kaynak arayışını sürdüren ve bu amaçla destek turlarına çıkan Başkan Mutlu Altuğ ile Futbol Şube Yöneticisi Oktay Yeşil, İstanbul’da teknik direktör Soner Tolungüç’le bir araya geldi.

Son dönemde, takımın başına Coşkun Demirbakan’ın getirileceğiyle ilgili haberlerden rahatsız olan Tolungüç’e hiçbir teknik direktörle görüşmediklerini söyleyen Altuğ ve Yeşil, “Yalnızca transfer yasağını kaldırmaya konsantre olduk. Ankara’da bazı görüşmeler yapacağız. Bir süre daha bekle” mesajını iletti. Tolungüç ise Altuğ ve Yeşil’e gelişmelerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

“Benim görevi sürdürmem şart değil. İstenirse yönetimin önünü açmak için bırakabilirim” diyen Tolungüç’ün, “Taraftar geçmişe bakmaz. Mevcut durum iyileştirelemiyorsa yönetimi eleştirmeye başlarlar. Biz adım atamadan çok önemli 1.5 ay kaybettik. Eğer yola transfer yasağını kaldırmadan devam edersek hayalcilik olur. Gelişmeleri bekleyip buna göre karar vereceğim” diye konuştuğu öğrenildi.

Karşıyaka, teknik direktör konusunda hafta sonuna kadar yaşanacak gelişmelere göre karar verecek. Altuğ ve Yeşil, Ankara’da Spor Toto yetkilileri ve AK Parti milletvekilleriyle de görüşüyor