Karşıyaka’da Yaşar’la zirve

14 Şubat 2017 Salı, 15:56

Karşıyaka’da geçtiğimiz haftalarda tek kasa sistemine geçilmesi ve Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı’nın görevden alınmasından sonra yönetim, kulübün en büyük destekçisi, basketbol takımının sponsoru Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ı ziyaret etti.
Holding binasındaki görüşmeye Yaşar ve holding yöneticilerinin yanı sıra Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral, Divan Kurulu 2’nci Başkanı Halil Zeki Osma, Basketbol Şube Sorumlusu Serdar Işıldar, yöneticilerden Talat Dülge ile Mustafa Celep katıldı. Başkan Altuğ ve yönetim, Selim Yaşar’a son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili ilk ağızdan bilgi verdi.
Kamuoyunda tek kasa sistemine geçme kararıyla ilgili bilgi kirliliği olduğunu söyleyen yöneticiler, gelişmelerden rahatsız olduğu iddia edilen Selim Yaşar’a, basketbol şubesinin gelirlerine el koymak gibi bir düşüncelerinin olmadığını aktardı. Karşıyakalılar, kulüp hesapların düzenli bir şekilde tutulmasını istedikleri için bu kararı aldıklarını, hesaplardan direkt ana yönetimin sorumlu olduğunu iletti. Yönetim, holdingten daha önceki yıllarda olduğu gibi şubeye yönetici desteği vermesini talep etti. Selim Yaşar da toplantıya katılan holding yönetiminden Mete Yazıcı’nın basketbol şubede yönetici olarak çalışabileceğini aktardı. Kulüp ve holding, direkt iletişim halinde olacak.

KUPADA RAKİP YEŞİLGİRESUN
Spor Toto Basketbol Ligi’nde ilk yarıyı play off hattında bitirerek Integral Forex Türkiye Kupası 8’li Finalleri’ne katılmaya hak kazanan Pınar Karşıyaka, çeyrek finalde yarın Yeşilgiresun Belediyespor’la karşılaşacak. Ankara Spor Salonu’ndaki maç saat 17.30’da başlayacak. Kazanan taraf, cumartesi günü oynanacak yarı finalde Anadolu Efes-Fenerbahçe eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Pıınar Karşıyaka’da ayak bileğinde ödem olan Ponitka, oynayabilecek durumda. Kupayı daha önce 2014’te tarihinde ilk kez müzesine götüren, son iki sezonda da organizasyonda yarı final oynayan Karşıyaka’da, şube yönetimi Antrenör Nenad Markovic’le toplantı yaparak moral verdi, oyuncular ve teknik konularla ilgili rapor aldı. Karşıyaka, lig ve Avrupa’da son 3 maçından mağlubiyetle ayrılmıştı.