Karşıyaka’da Yılmaz Vural sesleri

28 Eylül 2015 Pazartesi, 17:07

Kulübümüzün destekçisi olan iş adamı Erdal Acar ve profesyonel şubede görev yapan yeğeni Devrim Acar’ın Yılmaz Vural’la hem İstanbul’da, hem de Gaziantep dönüşü Çeşme’de görüştüğü öne sürüldü.

Yönetimin teknik direktörlük için teklif götürdüğü ilk isim olan Yılmaz Vural, öneriye sıcak baktığını söyledi. Kariyerinin ilk yıllarında görev yaptığı yeşil kırmızılı kulübün kendisinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:

“Erdal Acar’ı da yakından tanıyorum. Kendisiyle görüştük ve şu an düşünme aşamasındayız. Ama doğruyu söylemek gerekirse Karşıyaka kredisini tüketmiş durumda. Süper Lig’e yükselen takımlara baktığımızda sezon boyunca 4 yenilgi aldığını görüyoruz. Oysa Karşıyaka’nın şimdiden 3 mağlubiyet var. Bu şartlarda takımın Süper Lig’e direkt çıkacağını iddia etmek çok mantıklı değil. Plan ve proje önemli.”

Kariyeri boyunca toplam 25 takımda görev yaparak Türk futbolunun en gezgin teknik adamlarından biri olan Yılmaz Vural, Karşıyaka ile anlaşması durumunda 24 yıl sonra yeşil kırmızılı kulübe dönmüş olacak. Son olarak geçen sezon Kardemir Karabükspor’la küme düşme acısını yaşayan tecrübeli teknik adam, 1990-1991 sezonunda Karşıyaka’da 15 maçta görev yaptı. Vural bugüne dek çalıştırdığı 3 takımı Süper Lig’e çıkarırken 13 kez küme düşmekten kurtaramadı.