Karşıyaka’dan Rota Koleji’ne Tepki

30 Ocak 2016 Cumartesi, 00:14

Bayanlar Voleybol 2. Lig’de mücadele eden Karşıyaka, pazar günü yapacakları maçı 7 oyuncu hasta olduğu için erteleme isteklerinin, rakip Rota Koleji tarafından kabul edilmediğini açıkladı.

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi Yönetim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada,

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURUDUR

103 yılı aşkın süredir altyapıya ve sporcu sağlığına önem veren Karşıyaka Spor Kulübü olarak, bu ilkemizden asla ödün vermeden tüm branşlarda ülkemiz sporuna hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu anlamda söz konusu sporcu sağlığı olduğunda kulübümüzün ve ya rakiplerimizin sporcularına karşı aynı hassasiyetle yaklaşmak vazgeçilmez ilkemizdir. Bilindiği gibi son günlerde birçok sporcu hastalıklarla uğraşmakta ve yoğun şekilde tedavi altına alınmış durumdadır. Ne yazık ki 19 yaş ortalama ve büyük çoğunluğu alt yapımızdan gelen sporcularımızın oluşturduğu kadın voleybol takımımız da her kulübün başına gelebilecek şekilde hastalıklarla mücadele etmektedir. Şuan 7 (yedi) sporcumuz ağır gribal enfeksiyon ve yüksek ateş teşhisiyle Pazar günü 14:00’te oynayacağımız Rota Koleji maçında oynayabilecek durumda değildir. Bu beklenmedik durumdan ötürü acil olarak Rota Koleji Spor Kulübü yöneticileriyle maçın ileri bir tarihe ertelenmesi için yaptığımız rica yine beklemediğimiz ve anlayamadığımız şekilde kabul edilmemiştir. Spora ve sporcuya bakışı salt rekabet ve ne olursa olsun kazanmak amacından ibaret olan bu anlayışı İzmir’in güzide eğitim kurumlarından birinin voleybol kulübü tarafından yapılmasını uygun görmediğimizi; takımımıza karşı yapılan bu anlayışsız tavra karşılık tüm spor kulüplerinin buna benzer taleplerinde sporcu sağlığından yana olacağımızı voleybol kamuoyuyla paylaşıyoruz.
Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi olarak gerekirse en zor şartlar dahi olsa, sahaya çıkıp Kulübümüzü, Armamızı ve Camiamızı en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalı. Saygılarımızla…

KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ
VOLEYBOL ŞUBE YÖNETİMİ


TARAFTAR PAZAR GÜNÜ ROTASINI GAZİEMİR’E ÇEVİRDİ

Rota Kolejinin fırsat bilip maçı erteletmemesi üzerine taraftar harekete geçti. Pazar günü Gaziemir Spor Salonunda Saat:14.00 da oynanacak olan Rota Koleji- Karşıyaka maçına gidecek olan taraftarlarımız tribünden destek verecek.