Karşıyaka’dan Salon Hamlesi

13 Ocak 2017 Cuma, 12:38

Karşıyaka Stadı ihalesinin İptal edilmesi gündeme bomba gibi düşerken, Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi, geleceğe yönelik önemli bir adım attığını duyurdu.

Karşıyaka Stadı’nın ihalesinin iptali ile ilgili KSK’den resmi açıklama yapılmamışken, Karşıyaka Basketbol Şubesi’nden yeni salon açıklaması yapıldı.

Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı’nın projesini çizdirdiği 10 bin seyirci kapasiteli salon için düğmeye basıldı.

Mavişehir’deki mevcut salonun kapasite olarak ihtiyacı tam olarak karşılayamadığını belirten Büyükkarcı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Pınar Karşıyaka’nın gelecekteki 25-30 yılına güzel adımlar atmasına yardımcı olacak bu büyük proje için kolları sıvadık. Projesini 2 yıl önce çizdirdiğimiz salon için ilk adımlarımızı attığımızı söyleyebilirim. Taraftarımızın daha modern şartlarda, daha büyük bir keyifle maç seyredeceği bu büyük proje için girişimlerimiz hızlandı. Bu büyük projenin tamamlanmasıyla taraftarlarımız daha yoğun olarak takımlarına destek verebilecek. Pınar Karşıyaka’yı daha fazla seyircinin canlı olarak izlemesine olanak sağlayacak salon, aynı zamanda Karşıyaka’yı geleceğe taşıyacak ve gelirlere büyük katkı sağlayacak. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde somut adımlar atarak kamuoyu ile paylaşacağız, bu projenin stad da olduğu gibi çekişme içinde değil, birlik içinde yapılması için elimden geleni yapacağım.”