Karşıyaka’nın Arması Yeter

06 Haziran 2016 Pazartesi, 01:38

Karşıyaka Teknik Direktörü SOner Tolungüç, “Transfer yasağı bile kalkmadı ama, bir çok oyuncu gelmek için bize haber gönderiyor” dedi.

Karşıyaka ekonomik darboğazı aşmakta zorlanıyor, fakat Türk sporunun asırlık çınarını, armasının gücü ayakta tutmaya yetiyor. 13 yıl sonra düştüğü 2. Lig’de sıkıntılı günler geçiren Karşıyaka, tüm olumsuzluklara rağmen futbolcuların rağbet ettiği bir kulüp olmaya devam ediyor.

3.1 milyon lira ödeyerek transfer yasağını kaldırmak isteyen Mutlu Altuğ yönetiminin kapısını birçok futbolcu çalmaya başladı. Küme düşmesine rağmen marka değerini kaybetmeyen 104 yıllık kulüpte oynamak isteyen bir çok oyuncunun teknik direktör Soner Tolungüç’ü arayarak ‘Yeni sezonda seve seve Karşıyaka’da oynarız’ dediği öğrenildi.

Yasağın kalkması halinde Karşıyaka’da görev yapmaya hazır olduğunu her fırsatta dile getiren Tolungüç, “Birçok oyuncu bizleri arayarak Karşıyaka’da oynamak istediğini söylüyor. Yeter ki yasak kalksın ve transferde yol alalım. Özellikle yurt dışında temel eğitimini almış birçok futbolcu listemizde var. Bunlara bu ligi bilen oyuncuları da ekleyerek kaliteli bir takım kurulabilir” dedi.