Karşıyaka’nın Cenk(g)averi

13 Nisan 2017 Perşembe, 09:08

Gümüşhane maçında kaburgasında kırık oluşan Cenk Özbey 3 haftadır sakatlığına rağmen formasını bırakmadı
Karşıyaka’da savunma oyuncusu Cenk Özbey, sağlığı pahasına gösterdiği özveriyle, herkese “Ben Kaf-Kaf’ın cengaveriyim” mesajı verdi.
İzmir’de Gümüşhanespor ile oynayıp, 3-0 kazandıkları maçta aldığı darbe sonucu kaburgasında kıkırdak kırığı oluşan Cenk, sadece bir hafta takımdan uzak kaldı. Tokatspor’a karşı oynamayan, ancak bir haftalık aradan sonra “hazırım” diyen Cenk Özbey son üç hafta Niğde, Sarıyer ve Eyüpspor karşılaşmalarında kırık kaburga ile oynadı. Yeşilkırmızılı kulübün altyapısından yetişen Cenk, “Herkesin fedakarlık yapması lazım. Biz bu armanın değerini iyi biliyoruz. Son düdüğe kadar mücadele edip Play-Off’tan üst lige çıkmak istiyoruz” dedi. 25 yaşındaki stoper 30 maçta görev yaptı ve 3 gol attı.

SADECE 50 KARŞIYAKALI ALINACAK

Karşıyaka’nın yarın Ankara’da oynayacağı Etimesgut Belediyespor karşılaşmasında tribüne sadece 50 taraftarının alınacağı tebliğ edildi.
Hafta içinde oynanacak kritik maç için Ankara’da yaşayan, İzmir’den gidecek KSK’lilerin tribünde yer alması bekleniyor. Öte yandan KSK yönetimi, belediyenin katları ile oyunculara dün Eyüpspor galibeyit primlerini dağıttı.