Karşıyaka'nın hedefi Aliağa Petkim

10 Kasım 2013 Pazar, 16:31

ksk kimkiBeko Basketbol Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda mücadelesini sürdüren Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Hem Avrupa’da hem Türkiye’de aldığımız sonuçlar sevindiriyor ve ilerisi için büyük hedefler koymaya yönlendiriyor” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, ULEB Avrupa Kupası E Grubu’nun ve kupanın favori takımlarından Khimki ile Rusya’da oynadıkları maçı kaybettiklerini, müsabakanın son 4 dakikalık bölümüne kadar maçı kazanabilecek durumda olduklarını söyledi. Son bölümde dağıldıklarını ve kazanabilecekleri maçı kaybettiklerini kaydeden Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonuçta gruptaki sıralamamız ve takım olarak genel durumumuz çok iyi. Kupada özellikle önümüzdeki hafta İzmir’de oynayacağımız Hapoel Jerusalem maçı çok önemli. Bu maçı kazanarak, gruptaki iyi konumumuzu sürdürmek istiyoruz. Ligde de pazar günü Aliağa Petkim’le karşılaşacağız. O maça konsantre olup, galibiyetle yolumuza devam etmek istiyoruz. Hem Avrupa’da hem Türkiye’de aldığımız sonuçlar sevindiriyor ve ilerisi için büyük hedefler koymaya yönlendiriyor. Özellikle taraftarımızın desteğiyle oynayacağımız maçlarda hata yapmadan kazanmamız gerekiyor. Genel anlamda durumumuzdan memnunuz. Kadromuzdaki her oyuncudan her gün katkı alarak yolumuza devam etmek istiyoruz.”

ULEB Avrupa Kupası E Grubu’nda 4. maçların ardından averajla liderliğini sürdüren Pınar Karşıyaka, 10 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Aliağa Enka Spor Salonu’nda Aliağa Petkim’le karşılaşacak.