Karşıyaka’nın Neferi Mahmut

04 Ağustos 2017 Cuma, 08:36

Almanya’da yaptığı özel çalışmayla 6 kilo veren KSK’nin orta alan oyuncusu Mahmut Temür, camiaya umut dağıttı
Karşıyaka’nın kadrosunda tuttuğu Mahmut Temür, tatil yapmadan çalışıp 6 kilo verdiğini ve bambaşka bir kimliğe bürüneceğini söyledi.
Transfer yasağından dolayı Can, Abdülhamit ve Tayfun ile konuşup KSK’yi kötü gününde bırakıp gitmeme kararı aldıklarını belirten Mahmut, “Takımın büyükleri olarak fikir alışverişinde bulunup Karşıyaka’yı terk etmedik. Birbirimize çok alıştık ve bunu avantaj olarak kullanmaya karar verdik” dedi.

Doğum yeri olan Almanya’da sezon öncesi özel antrenör tutarak çalıştığını belirten 27 yaşındaki futbolcu, “Fazla kilolarımdan kurtuldum. Taraftara ve yönetime şunun sözünü verebilirim; sahada farklı bir Mahmut olacak. Bu sezon başarılı olacağız, daha doğrusu başarılı olmak zorundayız. Bize duyulan güven var, üzerimizde sorumluluklar var. Atilla Hoca KSK için avantaj” dedi.

Altyapı eğitimini doğup büyüdüğü Almanya’da alan Mahmut, Türkiye ile Almanya arasında altyapı anlamında büyük uçurum olduğunu söyledi. Mahmut, “Eğitim kalitesi Almanya’da çok daha iyi. İki ülke arasında fark çok fazla. Altyapı anlamında Altınordu Türkiye için çok iyi bir örnek. Tüm takımlar Altınordu’yu örnek almalı. Almanya’da kulüplerin en az yüzde 80’i Altınordu gibi altyapıya sahip” dedi.

Öte yandan Karşıyaka Afyon’daki 3. hazırlık maçında Anagold 24Erzincanspor ile 2-2 berabere kaldı. Yeşilkırmızılıların gollerini Harun ve Battal kaydetti.