Karşıyaka’nın Tadı Yok

27 Temmuz 2016 Çarşamba, 08:03

Yönetim, 3.5 milyon liralık borcu kapatıp transfer yasağını kaldırma tarihini sürekli ertelerken, Davraz kampına da sıkıntılı başlayan teknik kadro çözüm bekliyor.

13 yıl yer aldığı PTT 1. Lig’den düşüp yeni sezonda Spor Toto 2. Lig’e mücadele etmeye hazırlanan Karşıyaka transferin önündeki yaklaşık 3.5 milyon liralık yasağı hala kaldıramadı.
Tüm gücünü transfer yasağının kaldırılmasına veren Mutlu Altuğ yönetimi bu konuda henüz somut bir adım atamadı.
Karşıyaka Belediyesi’nin önderliğinde başlatılan, ‘Biz büyük bir aileyiz’ kampanyasına beklenen ilgi gösterilmedi. Altuğ ve yönetimi Ramazan Bayramı sonrasında kaldırmayı planladığı yasağı 15 Temmuz’daki topbaşı tarihine erteledi. Ancak yasak yine kalkmayınca bu kez Isparta Davraz kampının başlayacağı 25 Temmuz tarihi belirlendi.
Yönetim gerekli maddi kaynağı bulamayınca Davraz’daki kamp da endişeli başladı. Teknik direktör Soner Tolungüç söz verilen hamlelerin yerine getirilmemesi nedeniyle geleceğe endişeyle bakarken protokolle transfer edilen yeni oyuncular Abdullah Çoban, Ahmet Şahbaz, Serhat Kot ve Keram Onaylı’nın kafasındaki soru işaretleri arttı. Mutlu Altuğ ve yöneticiler dün İstanbul’daki fikstür çekimi sonrası Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le bir araya geldi. Yönetimin, Demirören’den yasağın kalkması konusunda yardım istediği öğrenildi.