Karşıyaka’ya -4 Puan Şoku

11 Ağustos 2015 Salı, 11:27

Kulüp lisans kriter işlemlerini yerine getirmediği için Futbol Federasyonu tarafından Karşıyaka’ya 700 bin lira ceza verildi
Cuma günü başlayacak yeni sezon öncesi yönetim söz konusu bu parayı ödeyemezse yeşil-kırmızılılar lige -4 puanla başlayacak

Karşıyaka’nın yasaklardan başı bir türlü kurtulmuyor. Önce yabancı oyuncularına borçlar yüzünden transfer yasağına takılan ancak bu sorunu çözmesinin ardından eski yerli oyuncularına 700 bin TL borç yüzünden bir kez daha yasakla karşılaşan KSK’ye bir ceza da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kesti. TFF, yeşil-kırmızılı ekibe kulüp lisans işlemlerindeki kriterleri yerine getirmediği için 700 bin TL ceza verdi.

Transfer yasağı da var
Cuma günü başlayacak yeni sezon öncesi eğer 700 bin TL yatırılmazsa Karşıyaka’nın lige eksi 4 puanla başlayacağı açıklandı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için başkan Ali Erten yönetimin, iki-üç gün içinde parayı ödeyeceği ifade edildi. Yönetim, ikinci kez gelen transfer yasağını kaldırmak ve futbolcuların lisanslarını çıkarmak için de 700 bin TL’yi bulan eski oyuncularına olan borcun 300 bin TL’sini ödedi. Yönetimin kalan 400 bin TL’yi de bugün ödeyeceği belirtildi.

Peşinatlar da ödenecek
Bu arada Karşıyaka’ya maddi destek veren işadamı Erdal Acar’ın taahhüt ettiği toplam 1.1 milyon lira bulan futbolculara peşinatlarını en geç bugün ödeyeceği öğrenildi. Futbolculara anlaşırken verilen senetlerin büyük bölümünün son ödeme tarihinin dün olduğu da açıklandı. Karşıyaka yönetimi, transfer edilen futbolcuların kiralama bedellerini, bonservis ücretlerini öderken, Erdal Acar ise kalan diğer bölümleri ödüyor.

Kaynak: Yeni Asır