Karşıyaka’ya Lider Lazım

20 Nisan 2016 Çarşamba, 15:19

Karşıyaka’nın Aralık ayında yapılan Olağanüstü Kongresi’nde Başkanlığı yalnızca 6 oyla kaybeden Mutlu Altuğ, yönetimin aldığı seçime gitme kararının ardından Karşıyaka Haber’e konuştu.
Mayıs ayında yapılacak seçimli kongrede aday olup olmayacağı konusunda net bir ifade kullanmayan Altuğ, “Geçen kongrelerde gelinecek bu durumu görüp gerekli duruşu göstermiş bir kişi olarak şunu söyleyebilirim; Mevcut durumda Karşıyaka Spor Kulübü’nün bir adaya değil, vizyon ve duruş sahibi, Karşıyaka’nın değerlerini bilen ve bu değerlere sahip çıkabilecek ve Karşıyaka Spor Kulübü için gerektiğinde dik durabilecek bir lidere ihtiyacı vardır” dedi.

“İsimler değil, sistem sorgulanmalı”

Karşıyaka’nın kurtuluşunun ancak ‘fabrika ayarlarına dönmekle’ mümkün olacağına vurgu yapan Altuğ “Karşıyaka Spor Kulübü’nün tüm branşlarında artık fabrika ayarlarına dönme zamanı gelmiştir ve bu süreçte kişilerin değil sistemin konuşulması gerekir. Kulübün başına da bu sistemi kurabilecek vizyoner bir lider gelmelidir. Sistem, tesisleşme ve öze dönme süreçleri ivedilikle ele alındığı ve doğru tercihler yapıldığı takdirde ayağı yere basan bir kulüp düzeni kurulur ve 5 yıl içerisinde Karşıyaka Spor Kulübü’nün kalkınması ve sürdürülebilir başarılar elde edilebilir. Dolayısı ile Karşıyaka Spor Kulübü camiası artık isimleri değil sistemi ve kurumsallığı sorgulamalıdır…” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: karsiyakahaber.com