07 Aralık 2016 Çarşamba, 11:47
Erkin Usman
Erkin Usman erkin.usman@yeniasir.com.tr Tüm Yazılar

Karşıyaka’ya Yeni Saha Müjdesi

Hayata geçirdiği fiziki projeler ve yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle Karşıyaka’nın ‘Spor Kenti’ kimliğine güç katan Karşıyaka Belediyesi, yeni bir yatırıma daha imza atıyor. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, amatör küme maçlarının oynanması için inşa edilen bin 800 kişilik futbol sahası, önümüzdeki Mart ayında hizmete açılacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından, amatör küme ve alt liglerdeki maçların oynanması için geçtiğimiz […]

Hayata geçirdiği fiziki projeler ve yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle Karşıyaka’nın ‘Spor Kenti’ kimliğine güç katan Karşıyaka Belediyesi, yeni bir yatırıma daha imza atıyor. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, amatör küme maçlarının oynanması için inşa edilen bin 800 kişilik futbol sahası, önümüzdeki Mart ayında hizmete açılacak.

Karşıyaka Belediyesi tarafından, amatör küme ve alt liglerdeki maçların oynanması için geçtiğimiz ay temeli atılan Zübeyde Hanım Mahallesi Futbol Tesisi’nin inşaatı hızla ilerliyor.
Proje kapsamında; Belediye Şantiye Tesisleri’nin yan tarafındaki arazide, FIFA standartlarına uygun bir sentetik çim saha ile 1800 kişilik tribün yapılıyor. Tribün betonarmesi ile çelik imalatlarını yüzde 70 oranında tamamlayan ekipler, montaj aşamasına geçti. Saha içi mıcır dolgusu tamamlanırken, alan çim serme çalışmasına da hazır hale getirildi.

Tesiste; amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların müsabakalarının oynanabileceği kapasitedeki sahanın yanı sıra, bir de antrenman sahası yer alacak. Gece maçları için aydınlatma sistemi kurulacak. Modern tesiste; futbolcu soyunma odaları, hakem odası, basın odası, tuvaletler ve otopark da yer alacak.