Karşıyaka’yı Bekleyen Kabus

25 Mart 2016 Cuma, 15:02

Son 8 haftaya sonuncu sıradan girerken ligde kalabilmek için son hamlelerimizi yaparken diğer taraftan da düşersek ne olura bakmak gerekli. Bazı taraftarlarımız düşersek düşelim, küllerimizden doğarız diye düşünüyor olabilir. Fakat çok romantik olmamak gerekli. Zira sportif olarak değil mali açıdan büyük bir yük bizleri bekliyor olacak.

Spor Toto 2’nci Lig’de Futbol Federasyonu, naklen yayın ve Spor Toto gelirlerinin PTT 1’inci Lig’le kıyaslanmayacak kadar düşük olması camiayı kara kara düşündürüyor. Hemen her transfer döneminde yasaklarla boğuşan Karşıyaka’da muhtemelen önümüzdeki sezon başında da transfer yasağı gelecek.

TAHSİLAT YOLU DEĞİŞTİ

Bu arada eski futbolcu ve teknik adamlar, ödenmeyen alacaklarını geçmişte olduğu gibi haciz yoluyla değil, futbolda yeniden devreye giren Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kanalıyla tahsil etmeye başladı.

Transfer yasağını kaldırmak için sezon başında 5, devre arasında da 1 milyon TL’nin üzerinde borç ödeyen Karşıyaka’da şimdiden eski futbolculardan Kahe’nin 117 bin dolar alacağı FIFA kanalıyla, Rıdvan Şimşek’in 110 bin TL alacağı da Futbol Federasyonu kanalıyla kesinleşti. Yine eski futbolculardan Erdi Kasapoğlu 400 bin, Mehmet Ayaz 127 bin TL alacaklarını UÇK kanalıyla tahsil etme yolunu seçti. U21 takımı ile antrenmanlara çıkan ve ücretlerini almak için TFF’ye başvuran Mehmet Akgün’ün 330, Engin Baytar’ın 157 bin TL alacağının kesinleşmesi, kulüpte geçen sezonlarda ve bu sezonun ilk yarısında görev yapan futbolcuların dosyalarının da bu rakamlara eklenmesi halinde Karşıyaka’nın yeni sezonda transfer yapabilmesi için yaklaşık 4 milyon TL borç ödemesi gerekecek.

İşte bu yüzden kalan 8 maçımızdan alabileceğimiz tüm puanları almalıyız. Sattığımız passolig kart sayısı 11 bini geçti fakat maçlara gelen sayı 1000-2000 kişi arasında. Eğer düşmek istemiyor ve yukarıda yazdığımız mali zorluklara göğüs germek istiyorsak tüm taraftarımızın maçlara gitmesi gerekiyor.

Kısacası BAŞKA KARŞIYAKA YOK.

Kalan Maçlarımız

Screenshot (19)