Kazanan Karşıyaka Olsun

29 Aralık 2015 Salı, 17:29

İdari anlamda kaos, sportif yönden kabus yaşayan Kaf-Kaf, bugün yeni yönetimini seçecek. Fatih Diniz ile Mutlu Altuğ ateşten gömleği giymek için yarışacak.
Futbolda ilk yarıyı son sırada tamamlayan, basketbolda geçen sezonki başarılarının gerisinde kalan Karşıyaka, bugün yeni başkan ve yönetimini göreve getirerek çıkışa geçmek istiyor. Yeşil kırmızılıların kritik kongresi Karşıyaka Nikah Sarayı’nda saat 18.00’de başlayacak. Mevcut Başkan Ali Erten’le Haziran ayında girdiği son genel kurulu kaybeden Mutlu Altuğ, başkan olabilmek için 3. kez delegelerin karşısına çıkacak. Ali Erten’den önce 2 sezon başkanlık koltuğunda oturan Fatih Diniz, yeniden başkan olabilmek için Mutlu Altuğ ile 2013’te olduğu gibi büyük bir seçim yarışına girişecek. Fatih Diniz’in yönetiminde daha önce kulüp başkanlığı yapmış Cenk Karace’nin yanı sıra eski yönetimlerde görev yapmış yöneticiler bulunuyor. Diniz’in listesinde ayrıca kulübe maddi destek veren Acar Holding’in mali işler koordinatörü Murat Selçuk da yer alıyor. Daha önce 2 kez seçime giren ancak kazanamayan Mutlu Altuğ’un yönetiminde ise daha önce yeşil-kırmızılı kulüpte görev yapmış Oktay Yeşil, Volkan Sintaç gibi isimler var.

Başkanlardan tek liste çağrısı

Karşıyaka’da geçen hafta Divan Kurulu’nun adaylar Fatih Diniz ve Mutlu Altuğ’a yaptığı ‘Birleşin, tek liste olun’ çağrısından sonra dün de kulüp eski başkanları Divan Başkanı Cihan Büyükoral’ın çağrısıyla biraraya geldi. Yapılan toplantı sonrası başkan adayları Diniz ve Altuğ toplantıya davet edilerek görüşleri alındı. Diniz birleşme çağrısına olumsuz yanıt verirken Altuğ, ortak listeye sıcak bakabileceğini hattı belirli şartların kabul edilmesi halinde Diniz’in başkanlığında da çalışabileceğini söyledi. Ancak Diniz bu teklife sıcak bakmadığını ve kendi ekibiyle seçime gireceğini söyledi.