Kendi evimizde kazanmaktan başa düşüncemiz yok

23 Aralık 2015 Çarşamba, 09:23

Spor Toto Basketbol Ligi’nde deplasmanda Torku Konyaspor’a uzatma bölümünde 79-77 mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, her takımın şanssız bir dönemi olabileceğini bildirdi.
Sarıca, yaptığı açıklamada, Torku Konyaspor karşısında oyunun bazı bölümlerinde iyi bazı bölümlerinde de kötü oynadıklarını kaydetti.
Takım olarak inişli çıkışlı bir dönemde olduklarını belirten Sarıca, şöyle konuştu:
“Her takımın böyle şanssız dönemi olabilir. Sonuçta yenilenmiş kadromuzla Euroleague ve zorlu Türkiye liginde mücadele ettik. Buralarda şans faktörü de devreye giriyor. Son kaybettiğimiz 2 müsabakayı kazanabilirdik de. Bu süreçte sakin kalmamız, sükunetimizi bozmadan eksik taraflarımızı tamamlamamız lazım. Eurocup başlangıcında daha iyi olacağımıza eminiz. Ligde her takım maç kaybedebiliyor. Biz her maçımızı kazanmak istiyoruz ama yeni bir ekibiz. Kimse yenilmez değil.”
Sarıca, kadrolarına yeni kattıkları Bracey Wright’in takım idmanlarına uzak olduğu için biraz zamana ihtiyacı olduğunu, tecrübeli oyuncunun 1 hafta 10 gün içinde takıma adapte olacağını kaydetti.
Ligde perşembe günü seyircisiz müsabakada Galatasaray Odeabank’la karşılaşacaklarını hatırlatan Sarıca, “Boş salon basketbol için de kötü anlar. Kendi evimizde kazanmaktan başa düşüncemiz yok. Alacağımız galibiyet çıkışımızın başlangıcı olabilir” dedi.