Kongre Üyelerinden Deklerasyon

11 Temmuz 2014 Cuma, 09:41

Karşıyaka Spor Kulübü kongre üyeleri stat ile ilgili deklerasyon yayınladı.

KARŞIYAKA STADI;
BU SEMTİN HAYALİ, ŞEREFİ, GELECEĞİDİR!

Karşıyaka gibi değerlerine bağlı, kemikleşmiş karakteristik özelliklere sahip insanların yaşadığı bir semte belediye başkanı olmak, o semtin kutsal değerlerine ihanet etmemeyi gerektirir. Karşıyaka semtinin en kutsal değerlerinden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü’nün değerlerini korumak ve çıkarlarını gözetmek aynı zamanda belediye başkanının asli görevlerinden biridir.

Nasıl ki seçim vaatlerinde bu kenti birlikte yöneteceğiz vurgusu yapılmışsa, birçok konuda Karşıyaka Spor Kulübü’nün taraftarlarının, yani Karşıyaka halkının da yorumu ve görüşü değerlendirilmelidir. Bir gece vakti ansızın kulüp başkanına yangından mal kaçırır gibi arazi gezdirmek, daha sonra da bunu “bakın kulüp başkanı bile burayı istiyor” diyerek lanse edip tabiri caizse başkanı taraftarların önüne yem etmek Karşıyakalılık değerleriyle çelişmektedir.

Şunun bilinmesini istiyoruz ki Karşıyakalılık bir basketbol maçına gelip, on dakikada sayısız fotoğraf çekilip, bunları afişler halinde semtin her yerine asmakla olmamaktadır. Karşıyakalılık semtine, kulübüne hizmet etmekle, muhalif hırslarınızı değil halkınızın görüşlerini dinlemekle, bu yönde icraatlerle ancak mümkün olacaktır

Mevcut Karşıyaka Stadının zeminini dahi düzeltme ihtiyacı duymayan, A2 takımlarımızı semtin göbeğinde değil de semtten onlarca kilometre uzakta oynamaya mecbur eden, onlarca yıldır stat sözleri verip bizleri eli boş bekleten belediyemizin, Örnekköy’e tek başına stat yapma sözlerinin bizlere samimi gelmemesi umuyoruz ki doğal karşılanır.

Başkanlık mazbatasının alındığı günden itibaren her fırsatta “Mutlu Karşıyaka için birlikte çalışacağız” sloganını dilinden düşürmeyen ancak yapılacak olan stat konusunda taraftara sorma gereği duymayan –benim dediğim doğrudur mantığıyla ilerleyen- bir zihniyetin samimiyetine ne yazık ki inanamamaktayız. Bazı göze ve gönüle hoş gelen icraatlerinin dışında Karşıyaka Spor Kulübü’nün, 102 yıllık bu köklü çınarın gelecekteki olası zor günlerden kurtuluş reçetesinin karşısında “yaptırtmam!” diyerek ısrarla durulmasının samimiyetini sorgulamaktayız. Taslakları çizilmiş, mimari projesi hazır, diğer uygulama projeleri hazırlanmakta olan, ihalesi, sözleşmesi ve yer teslimi yapılmış hatta ödeneği dahi çıkmış olan bu projenin fiilen bu denli karşısında durulmasını anlamamaktayız.

Yalı’ya yapılması planlanan stada karşı gösterilen tepkilerden birisi de trafik ve park sorununun ortaya çıkması tezidir. Karşıyaka’ya ulaşım sağlayan tüm toplu taşıma araçlarına yakın olan, hatta yapılması planlanan yeni toplu taşıma araçlarına dahi yakın olan Yalı tesislerimizin yerine, ekstra seferlerle ulaşım sağlanacak Örnekköy projelerinin tarafsızca tekrar karşılaştırılmalarını talep etmekteyiz.

Henüz samimiyetine inancımızı kaybetmediğimiz Karşıyaka Belediye Başkanı’nın bu konuda aydınlatıcı açıklamalarını, neden pişmiş aşa su katmaya çalıştığını izah etmesini talep etmekteyiz. Çeşitli yersiz bahanelerin dışında, rasyonel sebepler varsa belgelerle tarafımıza, yani Karşıyaka halkına, Karşıyaka Spor Kulübü taraftarına deklare edilmesini talep etmekteyiz.

Eğer talebimiz yerine gelmezse sayın Belediye Başkanımız’a olan inancımızın zedeleneceğini ve bu karşı çıkmaların altında anılması dahi nahoş çıkar ilişkilerinin olabileceğini sorgulayacağız. Halen daha “çadır kurarım yine de yaptırmam” denilecekse, çadırlarımızla birlikte belediye binası önünde “çadır öyle değil böyle kurulur” diyeceğiz.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün çıkarlarının karşısında durmak demek; kuruluş hikayemizden itibaren baş kaldıran, boyun eğmeyen Karşıyaka taraftarlarını karşısına almak demektir. Yetkililerin bilgisine…

KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ
KONGRE ÜYELERİ