Korku Duvarını Aştık

05 Eylül 2016 Pazartesi, 12:45

Karşıyaka, 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta sıkıntılı bir hazırlık döneminin ardından çıktığı sezonun ilk maçında Bugsaşspor’u deplasmanda genç ağırlıklı kadrosuyla yenmeyi başarırken, Teknik Direktör Soner Tolungüç üzerlerindeki gerilimi attıklarını söyledi.

Geçen sezonun son 9 haftasında takımın başına geçen yeşil kırmızılı ekipte TFF 1’inci Lig’den düşme üzüntüsü yaşayan Tolungüç, “Oyuncuların üzerinde, ‘Bu ligden de düşer miyiz?’ gibi bir endişe vardı. Artık korku duvarını aştık. Önümüzdeki süreçte önce adaptasyonu sağlayıp kalıcı olmak istiyoruz. Skorların bizi nereye götüreceğine daha sonra bakacağız. Sivri, iddialı çıkışlar yapmayacağız ama Karşıyaka’nın mücadeleci kimliğini de hissettireceğiz” dedi.

İhtiyaç duydukları bir galibiyet aldıklarını sözlerine ekleyen Soner Tolungüç, “Gençlerle 40 gün çalıştık. Tecrübelilerin de sonradan takıma katılmasıyla kadro derinliğimiz oluştu. Kazanma duygusu gerçekten çok önemliydi ve tecrübeli futbolcuların çoğu kadroda olmamasına rağmen ilk maçta bunu başardık. İyi başlangıç yapmak takım üzerindeki baskıyı da kırdı. Bundan sonra hep beraber sevineceğiz, hep beraber üzüleceğiz” dedi.

Özel maçlarda hazır olmadığı için oynamamasına rağmen Bugsaşspor karşısında 11’de sahaya çıkıp galibiyet golünü atan Can’a da özel bir parantez açan Tolungüç, “10 gün takım antrenmanına çıkıp fedakarca oynadı, kalitesini ortaya koydu” ifadesini kullandı.