Son Dakika
30 Ekim 2020 Cuma

Küllerimizden Doğacağız

10 Ağustos 2016 Çarşamba, 08:20

Karşıyaka Basketbol Şubesi Başkanı Turgay Büyükkarcı “Yeniden yapılanarak el birliği ile kulübümüzü ayağa kaldıracağız. Yönetim olarak kenetlendik” diye konuştu
Karşıyaka’da yönetim bir bütün olarak yeni sezon öncesi çalışmalarını sürdürüyor.
Son dönemlerde kulübün finans yükünü çektiği öğrenilen basketbol şube başkanı Turgay Büyükkarcı, branş ayrımı yapmadan herkesin taşın altına elini koyduğunu söyledi. Büyükkarcı, “Kimse unutmasın ki kulübümüz bu sezon yeniden yapılanma dönemi yaşıyor. Bu süreç içinde futbol, basketbol ve voleybol şubeleri diye bir ayrım yapılmıyor. Bugün futbolun ihtiyacı olduğu için onun çevresinde toplandık. Yarın diğer branşlar için de futbol şubesi destek verecektir. El birliği ile Kahe sorununu çözdük ve 6 puan silme cezasından kurtulduk” dedi.

Geçmişi suçlamadan ders çıkarılması gerektiğini belirten Büyükkarcı, “Kulüplerde emek ve zaman harcayarak bazı işler az parayla çözülebilir. Geçmişten dersler alarak önümüze devam etmeliyiz. Transfer yasağını açmak bugünün problemi değil ancak önümüzdeki günlerde doğru bir yapılanma yaparak o dertlerden de kurtulabiliriz” diye konuştu. Bazı çevrelerde Başkan Mutlu Altuğ’un istifa edip başkan olacağını dedikodularını yalanlayan Büyükkarcı, “Mutlu Altuğ kulüp başkanımızdır ve görevinin başındadır. Ben de basketbol şubesinin başındayım. Bu dedikodular asılsızdır” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir