Kulüpten Basın Açıklaması

11 Ağustos 2016 Perşembe, 17:15

Karşıyaka Spor Kulübü Basın Bildirisi
Bilindiği üzere, Kulübümüzün kritik bir süreçte olduğu ve kayyuma gitme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde camia büyüklerimizin ricası ve beraberinde destek taahhütleriyle, sorumluluktan kaçmayarak görevi üstlendik.

Göreve geldiğimiz Mayıs 2016 tarihinden itibaren geçen yaklaşık 2,5 aylık süre zarfında, öncelikli hedefimiz olan, kulübümüzün mali yapısını mevcut durumun gerekleri doğrultusunda yeniden inşaa etmek adına, iyi niyetle, kimseyle kavgaya girişmeden, camianın tüm dinamiklerini bir araya getirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yönetim olarak şunu belirtmek isteriz ki, sözümüzün arkasında durarak çalışmalarımıza bu yönde sabırla devam etmekteyiz.

Kulübümüzün mali durumu ve yaşadığı zorluklar maalesef ortadadır. Bizler bu durumun büyük kısmını bilerek bu göreve geldik ve göreve geldiğimiz günden itibaren de tüm enerjimizi ve mesaimizi içinde bulunduğumuz zor durumdan çıkmak için harcıyoruz ve harcamaya devam edeceğiz. Bu süreçte gerek gerçeği bilmeden, gerekse de art niyetle yapılan ve de camiamıza hiçbir olumlu katkısı olmayan zarar verici, yıkıcı eleştirilere ise kulaklarımız tıkalı olduğunu belirtmek isteriz. Kulübümüzün menfaati adına, ardında hiçbir kişisel çıkar veya hesap barındırmadığına inandığımız her türlü olumlu ya da olumsuz eleştiriye açık olduğumuzu göreve geldiğimiz ilk günden bu yana vurgulamaktayız.

2015 – 2016 sezonunun ardından, futbol takımımızın Ptt 1. Ligi’ nden bir alt lige düşmesi ile birlikte, TV naklen yayın, Federasyon ve Spor Toto gelirlerinde maalesef büyük kayıp yaşamış bulunmaktayız.

Kulübümüzün mali durumunda biraz rahatlama yaşayabilmek adına Sn. Tayfun Yelkenbiçer’in fikri ve Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öncülüğünde başlayan kampanyada son duruma göre;
Karşıyaka Belediyesi 50.000.TL
Tayfun Yelkenbiçer 25.000. TL
Hanif Pehlivanoğlu 15.000 TL
Mert Pala 12.000 TL
Ankor Plastik 10.000 TL
Osman Dal 10.000 TL
Cengiz Bakır 6.000 TL
Mithat Salepçioğlu 500 TL
Serhat Pamuk 250 TL
Hatice Derinöz 200 TL
Ufuk Aracıoğlu 100 TL
Erman Ermaner 100 TL
Mehmet Kocakaya 50 TL
Faruk Işıldak 50 TL
İsimsiz 50 TL
Altan Ecevit 35.5 TL
Feruz Bozarslan 19.12 TL
İlke Çakır 10 TL
TOPLAM 129.364.62 TL toplanmıştır.

Bunun dışında;Sakıpağa Ailesi’ nden 50.000 TL Basketbol LED reklam karşılığı
Azad Yeşil’ den 50.000 TL Basketbol reklam karşılığı
Yelkenbiçer Ailesi’ nden 25.000 TL Basketbol reklam karşılığı

Olmak üzere toplam 125.000 TL reklam karşılığı toplanmış olup, Kampanyada toplanan miktar bugüne dek 254.364 .62 Tl olarak gerçekleşmiştir.

Bunun haricinde acil ihtiyaçlar olarak yönetimimizin kendi arasında topladığı kaynak 1.500.000 TL’den fazladır. Kampanyada toplanan ile yönetimin yarattığı kaynakla Futbol takımının transferleri gerçekleştirilmiş, önem ve aciliyet arzeden ödemeler yapılmış, puan silme ( -6 ), ligden düşürme gibi ceza riskleri şu an için ortadan kaldırılmıştır.

Ancak sorunlar bunlarla sınırlı değildir. Futbol Şubesi’ ni ayakta tutabilmek ve yürütebilmek adına, önüne geçmemizi gerektiren tehlikeler devam etmektedir. FİFA’dan önümüzdeki kısa vadede gelmesi muhtemel olan; Banahane, Makakula, Ofoedu, Juninho, Kovalchuk, Shukurov dosyalarında da maalesef, yukarıda bahsi geçen boyutta riskler mevcuttur.

Bunların dışında, Basketbol ve Voleybol Şubelerimiz, bütçeleri doğrultusunda takımlarını büyük ölçüde kurmuş olup, sezon hazırlıklarına devam etmektedirler.

Yukarıda paylaşılan bilgilerin ışığında, mevcut sıkıntılı durumun salt Yönetim Kurulu bazında çözülmesinin zor olduğu kabul edilmesi gereken bir gerçektir.

Karşıyaka Spor Kulübü’ nün arzulanan ve hak ettiği yere gelebilmesi için, mevcut kampanyaların desteklenmesine, camianın tüm dinamiklerinin bir ve birlikte harekete geçmesine ve Kulübümüze sahip çıkmasına her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.Birlik olabilmek, Karşıyaka Spor Kulübü’nün geleceği açısından önem arz etmektedir.

Karşıyaka Spor KulübüYönetim Kurulu