Kupayla Karşıladılar

31 Mayıs 2016 Salı, 14:41

Yeşil kırmızılı kulüpte 22 Mayıs’ta başkanlık görevini devralan Mutlu Altuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Efes 2016 Tatbikatı’nı izlemek için dün gece saat 23.00’te İzmir’e gelen Başbakan Yıldırım’ı Adnan Menderes Havalimanı’nda, yöneticiler ve Türkiye Şampiyonu olan Pınar Karşıyaka genç takımının aldığı kupayla birlikte karşıladı.

Karşıyakalı yöneticiler, İzmir milletvekili olan ve daha önce pek çok kez kulübü ziyaret eden Başbakan Yıldırım’a yeni stadın inşaatı ve sponsorluk konularında yardım beklediklerini bir kez daha ilettiler.

Yeşil kırmızlılar, geçen yıl da Spor Toto Basketbol Ligi’nde 28 yıl sonra kazanılan şampiyonluk kupasıyla birlikte Ankara’ya giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Camianın bazı kesiminden eleştiri alan bu ziyaret sonrası yeşil kırmızılılara Spor Toto kanalıyla şampiyonluk ödülü olarak 2 milyon TL karşılığında forma reklamı verilmişti.

BAŞKANLARLA TOPLANTI

Karşıyaka yönetimi, kulübün eski başkanları ve divan heyetiyle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral’ın katılmadığı kulüp binasındaki toplantıdan, futboldaki transfer yasağının kaldırılması için kaynak aranması fikri çıktı. Sözleşmeleri bugün sona erecek kadrodaki tecrübeli oyuncularla sözleşme yenilememe kararı alan kurmaylar, mevcut durumda 3.1 milyon TL olan ancak önümüzdeki süreçte artması beklenen geçmiş tarihli futbolcu alacaklarını ödeyip, yasağı kaldırmak için kaynak yaratmaya çalışacak. Futbola para aktarmaya soğuk bakan Yaşar Holding ve geçen sezon takıma forma reklamı veren Folkart ile görüşmeyi bekleyen yönetim, camia büyüklerinden de destek isteğini yeniledi.