Maçı Sıkıntıya Soktuk, Ama…

17 Mayıs 2014 Cumartesi, 02:46

Beko Basketbol play-off çeyrek finalinde Anadolu Efes’i yenerek seriyi İstanbul’daki son maça taşıyan Pınar Karşıyaka’da başantrenör Ufuk Sarıca, açıklamalarda bulundu.

Beko Basketbol play-off çeyrek finalinde Anadolu Efes’i yenerek seriyi İstanbul’daki son maça taşıyan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Sıkıntıya girmemize rağmen seriyi son maça taşıdık” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, öncelikle Soma’da gerçekleşen facia için taziyelerini sunmak istediğini, vefat eden madencilere başsağlığı dilediğini söyledi. Kendilerinin bir mücadele içinde olduğunu kaydeden Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. Bir seri oynuyoruz. İstanbul’daki ilk maçı kaybetmiştik. Geri adım atmayacağımızı söylemiştim. Bugün özellikle hücumda kötü oynadık ve çok kötü isabetle oynadık. Savunmada Anadolu Efes’i istediğimiz yerde tuttuk. Sıkıntıya girmemize rağmen seriyi son maça taşıdık.”

Sarıca, her zaman standartlardan bahsettiklerini belirterek, şunları kaydetti

“Ama standart varsa oyuncuların isimleri fark etmez. Aynı standartta düdüklerin çalınması gerekiyor. Pınar Karşıyaka’da basketbolun ivmesi devam ediyor. Biz 2 senedir bunu daha yukarılara taşıdık, daha da yukarılara taşımak istiyoruz. Ancak hak ettiğimiz saygıyı görmek istiyoruz. Bazı olayları kimse tasvip etmiyor ancak bizler de insanız, hakemlerin de düşünmesi lazım. Turu geçmek için elimizden geleni yapacağız.”

Pınar Karşıyaka Takım Kaptanı İnanç Koç, Türkiye’nin duygusal anlamda zor bir sınavdan geçtiğini belirterek, “Madem kazasından dolayı vefat edenlere başsağlığı, geride kalanlara da sabır diliyorum. Bu maçtan önce yaptığımız gibi müsabakadan sonra da organize olup, elimizden gelen yardımları yapmaya çalışacağız. Zor bir atmosferde oynadık, oyunun tüm kontrolü bizim elimizdeydi. Pazartesi günü Anadolu Efes’i yenip Fenerbahçe Ülker’in rakibi olmak istiyoruz” dedi.