Mutlu Altuğ'dan Basketbol Yönetimine Tepki

19 Ocak 2014 Pazar, 12:54

mutlualtugGeçtiğimiz sene birçok başarıya imza atan basketbol şubemizin başkanı Mutlu Altuğ şahsi twitter hesabından yeni yönetime tepki gösterdi.

KSK adabı gereği bugüne kadar basketbol şube yönetiminin kendi bakış açıma göre olumlamadığım yönetim biçimine sessiz kalmayı tercih ettim. Basketbol şube yönetimlerinde hizmet vererek edindiğim mütevazi tecrübelerin bana bu sezonu değerlendirme hakkını verdiğini düşünüyorum. Öncelikle Karşıyaka basketbolunu kim yönetiyor? Sürekli istifası cebinde olan şube sorumlusu mu yoksa perde arkasından hayalet bir el mi?
Karşıyaka basketbol takımı oynadığı son 11 maçın 8 inden mağlup ayrılmışmıdır? Cevabını hepimiz bildiğimize göre
Bu şube hangi kritere göre kendini basın yoluyla kendini başarılı ilan edebilir?
Kendinden çok yüksek bütçeli takımlarla mücadele etme mazeretini gösteren şube sorumlusu yaklaşık %30 bütçe artışını ve şu an için gelinen noktayı nasıl açıklar? Sezon başı açıklamalarında geçen sezondan daha başarılı olacağız demecini de gizli el mi verdi?
Şube sorumlusu sezon başından beri yurtiçi yurtdışı kaç deplasmana gitti? Kaç deplasmanda takımı yalnız bıraktı?
Takımın kuruluşundan beri KSK nin başarısını için elinden geleni yapmaya çalışan Ufuk Sarıca ve ekibine ne kadar destek verebildi?
ve hangi basketbol bilgisiyle takıma katkı sağlayabildi? 2 aydır takviye isteyen takıma takviye yapılabildi mi?
Gelinen noktada kimsenin ne Ufuk Sarıca yı ne de sponsorumuzu eleştirme hakkı yoktur..Sponsorumuz bütçe artışı ile üzerine düşeni yapmıştır.
Geçen sezon Türkiye ve Avrupa gündeminden düşmeyen P.KSK de değişen nedir?
Bütçe artmış teknik patron aynı değişen elindeki kadroyu muhafaza edememiş ve yitirilen değerlerin yerini dolduramamış yönetim Geçen sezon tüm Avrupa sıralamasında ilk 10 dan düşmeyen takımımızın şu andaki durumu nedir? İlgilenenler ekteki sıralamayı inceleyebilir