Mutlu Mesajlar

12 Kasım 2016 Cumartesi, 00:31

KSK Başkanı Mutlu Altuğ, futbolculara ödeme sözü ve af sinyali verdi, “Birlik olma zamanı” dedi
Oyuncuların yaptığı antrenman boykotu, teknik kadro ile futbolcular arasında soğuk rüzgarlar esmesi ve yönetimin beş oyuncuyı kadro dışı bırakmasıyla gerilimin tırmandığı Karşıyaka’da, Tokat galibiyeti sonrası taraftarların devreye girmesiyle tribünden yansıyan “birlik görüntüsü” yönetimi de rahatlattı.
Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, içinde bulundukları sıkıntılı durumdan ancak Atatürk Stadı’nın tribününden yansıyan o fotoğrafla kurtulabileceklerini vurgulayarak, oyunculara ve camiaya mutluluk mesajları verdi.

‘Yoğun çaba harcıyoruz’

Kırklareli maçının galibiyet primi dün oyunculara ödenirken, ödemelerde ellerinde olmayan nedenler yüzüden geçikme yaşandığını vurgulayan Başkan Altuğ, hafta başında hem içerideki primleri, hem de peşinatları ödeyeceklerini açıkladı. Altuğ, “Eski borçlar yüzünden çeklerimize haciz kondu. Bu sorunları aşmak zaman aldı. Elimizden geleni yapıyoruz. Yarattığımız tüm kaynakları ekibimize aktarıyoruz. Bu süreçte kenetlererek daha da güçleneceğiz. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” ifadesini kullandı.

Gençler için af gündemde

Başkan Mutlu Altuğ, boykotların ardından kadro dışı bıraktıkları oyunculara kapıları kapatmadı. Altuğ, kadro dışı kalan oyuncularının affının teknik heyetten gelecek rapor doğrultusunda olacağını belirterek, özellikle gençlere şu mesajı gönderdi: “Onlar bizim evlatlarımız. Kendi evlatlarımızın en kısa sürede formalarını giymelerini isterim.” Karşıyaka’da Niğdespor maçı kadrosuna kadro dışı kalan Ali Say, Battal, Ali Kemal, Behram ve İbrahim Kaş dahil edilmedi. Gelecek hafta altyapıdan yetişen üç ismin affedilmesi bekleniyor. Tecrübeli oyuncular İbrahim Kaş ve Behram’ın durumu net değil. Niğde maçından sonra yönetim ve teknik heyetin bir araya gelmesi bekleniyor.

Tolungüç’ten tribüne teşekkür

Gümüşhane deplasmanı öncesindeki boykot yüzünden ayrılma noktasına gelen Karşıyaka Teknik Direktörü Soner Tolungüç zor günler geçirdiklerini belirtti. Taraftarın Tokatspor maçında kendisine verdiği desteğe teşekkür eden Tolungüç, “Taraftar kişilere değil, formayı doğru taşıyanlara destek verir. Hem futbolcularım hem de ben, her zaman olduğu gibi Tokatspor maçında da arkamızda hissettik. Artık takım, taraf tar, yönetim, camia olarak birlikte kenetlenerek mücadeleyi sürdürmemiz lazım” dedi.