Mutlu Olan Kalsın

03 Haziran 2014 Salı, 11:11

Karşıyaka Teknik Direktörü Yusuf Şimşek’ten, yeni sezonda tutmayı düşündüğü oyunculara ilk mesaj

KSK yönetiminin yeni sezon için 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Yusuf Şimşek, dün transfer konusundaki ayrıntılı raporunu yönetim kuruluna sunarken, kadroda tutmayı düşündüğü oyunculara da mesaj gönderdi. Dış transferde 6-7 oyuncuya ihtiyaçları olduğunu iç transferde ise takımın büyük çoğunluğunun kalmasını istediğini belirten Şimşek, “Bütçemiz doğrultusunda transfere başlayacağız. Ancak en önemli şey mutluluk” diye konuştu.

Para için gelmesinler
Karşıyaka’yı sevdiği ve burada mutlu olduğu için cazip tekliflere rağmen gitmeyi düşünmediğini söyleyen Şimşek; “Futbolcuların da bu düşünceyle hareket etmesini istiyorum. Kalmasını istediğim hiç bir futbolcuya ısrar etmeyeceğim. Burada mutlu olacaklarsa kalsınlar ya da gelsinler. Ben kimsenin istemeyerek sadece para için buraya gelmesini istemem. Bazı futbolcular da yüksek ücretleri alıp mutsuz olacaklarına Karşıyaka’ya daha az paraya gelip mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamında başarıyı yakalayabilirler. Bizim için ilk şart maddi şartlardan çok mutluluk olacak” dedi. GÖKHAN ÖZYURTLU

Ofoedu ile Ars gitmiyor
Karşıyaka’nın geçen sezon formasını giyen yabancı oyuncuları Nijeryalı Ofodeu ve Hollandalı Ars’ın Yusuf Şimşek’in raporunda kalmasını istediği futbolcular arasında yer aldığı öğrenildi. Sözleşmeleri süren iki oyuncunun takıma faydalı olacağını düşünün Şimşek, yönetimden bu doğrultuda istekte bulundu. Yeşil-kırmızılıların 3. yabancı oyuncu hakkını hangi mevkide kullanacağı ise henüz netleşmedi. Şimşek’in ayrıca alacakları için TFF başvuran Cafercan Aksu’yu takımda tutmak istediği kiralıklar Hüseyin Atalay ve Cenk Güvenç’le de yenidan anlaşmak istediği öğrenildi.