Nefesimiz Yetmiyor

22 Aralık 2015 Salı, 02:11

Sezon başı kadroyu oluştururken birçok eski yıldızı transfer ederek tecrübeye yatırım yapan Karşıyaka, şampiyonluk parolasıyla girdiği PTT 1. Lig’de dibe vururken, yeşil-kırmızılı takımın yakalandığı nefes yetmezliği hastalığı, Kayseri Erciyes maçında bir kez daha baş gösterdi. KSK, ligin ilk yarısında oynadığı 16 maçın 5’inde öne geçmesine rağmen üstünlüğü koruyamadı. Oysa Kaf-Kaf, öne geçtiği 5 maçta üstünlüğünü koruyabilse şu andaki sıralamada, 28 puanlı lider Elazığ’ın ardından 26 puanla ikinci sırada yer alacaktı.

İkinci durumda olacaktı

Kaf-Kaf 2-0 öne geçtiği Samsun ile 2-2 berabere kaldı. Yine 2-0 öne geçtiği 1461 Trabzonspor karşılaşmasını da 3-2 kaybetti. Kaf- Kaf, 2-1’lik üstünlüğü koruyamadığı Alanya maçında sahadan 2-2’lik sonuçla ayrılırken, Giresun ve Erciyes deplasmanlarında devreyi 1-0 önde kapatmasına karşın 2-1 mağlup ayrıldı. Devrenin son haftasına 13 puanla son sırada giren KSK, bu maçlardaki kayıpları yaşamasa ikinci olacaktı.

Gözüm gibi bakıyorum!

Eksik ve sakat oyuncularının yanı sıra sözleşme feshederek takımdan ayrılan oyuncular nedeniyle Erciyes maçına 11 eksikle çıkan Karşıyaka’da teknik direktör Hüseyin Hamamcı, oyunculara sakatlanmaması için gözü gibi baktığını söyledi. Hamamcı, “Herhangi bir oyuncum sakatlansa yerine oynatacak futbolcum yok. Karşıyakalılık ruhumla elimden geleni de yapıyorum. Bu takımın bu süreçten kurtulması için birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var” dedi.

GÖKHAN ÖZYURTLU