Ofeodu kaldı, Ars gitti

01 Temmuz 2014 Salı, 08:20

Yönetim alacaklarını tahsil etmek isteyen TFF’ye giden Ars’a yol verirken Nijeryalı golcünün serbest kalmasına izin vermedi

PTT 1. Lig’de önümüzdeki sezon üst sıralarda yer almak isteyen Karşıyaka’da yönetim dün iki yabancı oyuncusuyla ilgili kritik iki karar verdi. Yönetim yeni sezonda kadroda düşünülmeyen ancak anlaşması devam eden Hollandalı Sjoders Ars’ın adeta serbest kalmasına izin verirken, Nijeryalı forvet Chikeluba Ofoude’ya vize vermedi. Ars’ın 63 bin euroluk alacağı için TFF’ye başvurduğunu öğrenen kurmaylar Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in gelecek sezon düşünmediği 32 yaşındaki Hollandalı için müdahalede bulunmadı. Ars’ın yüksek maliyetli nedeniyle gidişine gözyuman yönetim Ofoude için Ars’ın tersine bir uygulama yaptı. Alacakları için TFF’ye giden 22 yaşındaki Nijeryalı oyuncunun 65 bin dolarlık alacağının 50 binini yatırılınca Ofoude serbest kalamadı. Başkan Fatih Diniz, kalan 15 bin dolarlık alacağında yakın zamanda Ofoude’ye iletileceğini söyledi. MURAT ARABACI (YENİ ASIR)

Kaf-Kaf’a Ars Şoku

KARŞIYAKA yönetiminin ücretinde indirim yapması koşuluyla takımda kalmasına sıcak baktığı Hollandalı Sjoerd Ars, parasının ödenmediğini öne sürerek sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Yönetim, teknik direktör Yusuf Şimşek’in, “Hem olumu, hem olumsuz yönleri var. Yerine daha iyisini bulabilirsek gidebilir” şeklinde rapor verdiği Ars’ın menajeriyle yaptığı ön görüşmede, ücretinde indirim yapması şartı ile yola devam etme kararını iletti. Geçen sezon rakip fileleri 9 kez sarsan ve takımın en skorer ismi olan Hollandalı oyuncu indirime yanaşmadı ve alacaklarını gerekçe göstererek fesih yolunu seçti.

Ars’ın 6 aydır maaş alamadığını söyleyen menajer Selçuk Somuncu, “Ars’ın 65 bin Euro alacağı var. Parasını alabilmek için aylarca bekledi. Ödeme yapılmayınca tek taraflı feshe mecbur kaldı” dedi. Golcü oyuncunun FIFA’ya başvuracağını belirten Somuncu, “Sözleşmesine göre Ars önümüzdeki sezon 150 bin Euro’su garanti olmak üzere 200 bin Euro alacak. Kulüp bulamadığı takdirde bu parayı talep etme hakkı da var. Faizlerle birlikte Karşıyaka’ya 300 bin Euro fatura çıkabilir” diye konuştu.

Karşıyaka, daha önce 130 bin dolar alacağı bulunan Tiago’ya 380 bin dolar ödemişti. (HÜRRİYET)

KARŞIYAKA ARS’I KAÇIRDI

2015’e kadar mukavelesi bulunan Hollandalı futbolcunun takımdan ayrılması üzerine Başkan Diniz, “Problem yok, yeri dolar. Yeni bir golcü alacağız” dedi

65 BİN EURO ALACAĞI VAR

Karşıyaka’nın geçen sezon başında büyük umutlarla kadrosuna kattığı Hollandalı golcü Ars, yeşil-kırmızılı kulüple olan sözleşmesini tek taraflı feshetti. 30 yaşındaki futbolcunun 65 bin Euro’yu bulan alacağını alamadığı için Kaf-Kaf ile yollarını ayırdığı öğrenildi. Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, “Bizim için problem yok, yeri dolar” açıklamasını yaptı.

“İYİ BİR GOLCÜ ALACAĞIZ”

Diniz, “Ars’ın menajeri ile bugün masaya oturacaktık. Fakat kendisi gelmedi. Sonradan öğrendik ki Ars, 4 gün önce sözleşmesini tek taraflı feshetmiş” dedi. Hollandalı futbolcunun takımdan ayrılmasının kendilerini olumsuz etkilemeyeceğini belirten Başkan Diniz, “Onun yerine iyi bir golcü alacağız. Planlarımız hazır” dedi. (HABER TÜRK)