Olaylı Maç Rota’nın

01 Şubat 2016 Pazartesi, 11:32

Bayanlar Voleybol 2. Lig A Grubu’nda mücadele eden Rota Koleji, konuk ettiği Karşıyaka Asrın Grup’u 3-1 mağlup etti. Maçtan sonra olaylar çıktı.

Mücadelenin dördüncü setinde skor 23-12 iken Rota Koleji servis atarken, yeşil-kırmızılı bayanlar hareketsiz kaldı ve iki servis sonucu ev sahibi 25-12 seti ve maçıda 3-1 kazandı.

Karşılaşma sonunda Rota Koleji protokol tribününden yeşil- kırmızılı sporcuların üzerine yabancı madde atılmasının ardından ortalık karıştı. İki kulüp yöneticilerinin kavgasını emniyet güçleri güçlükle ayırdığı bildirildi. Protokol tribünlerinden yeşil-kırmzılı kafilenin üzerine plastik sandalye, soda şişesi ve cam bardak atıldığı açıklandı. İki kulüp yöneticileri de maçtan sonra hastaneye gidip rapor aldı ve birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

Haftaiçinde Karşıyaka çok sayıda oyuncusunun grip olduğundan dolayı karşılaşmanın ertelenmesini talep etmişti. Ancak hiçbir iddası bulunmayan Rota Koleji erteleme teklifini red etmişti. İki kulübün arası yaşanan bu olaylar yüzünden gerilmişti. Öte yandan maçın ilk setini 25-18, ikinci setini 25-14 kazanan Rota Koleji 2-0 öne geçti. Üçüncü seti Karşıyaka Asrın Grup 25-22 kazandı ve skoru 2- 1 yaptı. Dördüncü seti ev sahibi 25-12 önde tamamladı ve Rota Koleji maçıda 3-1 kazandı.