Olmadı Gençler

07 Kasım 2016 Pazartesi, 07:14

Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu’nun açıklamasında “Bizi üzdünüz, kırdınız, kulübü rencide ettiniz” ifadeleri yer aldı
Gümüşhanespor maçı öncesi peşinat taksitleri, galibiyet primleri ve yönetim ilgisizliğini sebep göstererek 2 antrenmana çıkmayan Karşıyakalı futbolculara taraftar da sırtını döndü. Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu yaptığı yazılı açıklamayla oyuncuların yaptığı protestonun doğru olmadığını belirtti. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Biz, sizin evlatlarımız olduğunuzu bilerek sezona sadece ama sadece size destek olmak için başladık. Sonra Mücadelenizin de ötesinde olduğunu görünce tribün desteğinden fazlasını hak ettiğinizi düşünerek kendimizce biraz daha fedakarlık edelim, dertleri azaltalım diye çabaladık. Ama bu ‘Boykot moykot’ işleri olmadı çocuklar. Bizi üzdünüz, kırdınız, kulübümüzü rencide ettiniz ama tepkimizi bile maçtan sonraya bırakacak kadar size kıyamıyoruz. Olmaz ama taraftarı düşünmediniz, 45 gündür sizinle olmak için tesislerden çıkmayan hocanıza, size inancını her fırsatta anlatmaya çalışan abiniz büyük kaptan Atilla’yı da mı unuttunuz. Bu kötü bir anı olsun, bundan sonra bugüne kadar yaptığınızı yapmaya devam edin Karşıyaka’nın evlatları olduğunuzu elaleme gösterin.” Öte yandan futbolcular dün idmana çıkarak boykota son verdi.

Tolungüç: Boykot idari bir konu

Futbolcuları idmana çıkması için yoğun çaba sarfeden ancak başarılı olamayan teknik direktör Soner Tolungüç, yaşananların idari bir konu olduğunu ve her takımda bu tip sorunların yaşanabileceğini söyledi. Tolungüç, 1-0 kaybedilen Gümüşhane maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Hafta içi yaşananlar idari bir olay. Boykotla ilgili çocukların bir serzenişi oldu. Başkan şehir dışında olduğundan dolayı iletişimsizlik yaşandı.
Ancak çocuklar bu durumu maça yansıtmadı. Hafta içinde birşeyler düzelir” ifadelerini kullandı.