Önümüzdeki Hafta Mutlaka Kazanacağız

04 Şubat 2016 Perşembe, 12:14

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca’nın EuroCup K Grubu’nda oynanan Trabzonspor Medical Park maçı sonrası ve Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde cumartesi günü oynanacak Türk Telekom karşılaşması öncesi açıklaması şu şekildedir,

“EuroCup’ta Trabzonspor Medical Park önünde çok kritik bir maç kazandık. Kaybetmemiz halinde tura devam şansımız yoktu. Rakibimiz önünde sert ve kararlı bir oyun ortaya koyup rahat bir galibiyet aldık. Kadromuzdaki tüm oyuncularımızdan katkı almamız, yeni transferlerin takıma uyumlu ve iyi performansı beni fazlasıyla sevindirdi. Üst üste iyi basketbol oynayarak maç kazanmak ve form tutmak sezonun en önemli bölümüne geldiğimiz şu zamanda bizim için önemliydi. Önümüzdeki hafta seyircimiz önünde mutlaka kazanmamız gereken bir maça çıkacağız. Aynı kararlılıkla sahada en iyisini yapıp kazanmak ve turu geçmek istiyoruz. Trabzon halkının ve taraftarının gerek hava limanında gerekse maç sırasında salonda gösterdiği sıcak ilgi ve misafirperverliğinden dolayı takımım ve kulübüm adına teşekkür etmek istiyorum.

Türkiye Basketbol Ligi’nde hafta sonu Ankara’da oynayacağız önemli bir karşılaşma var. Türk Telekom’un durumu itibariyle arka arkaya galibiyetler arıyor. Ama bizim de belli bir hedefimiz var. Şu sıralar iyi durumdayız ve bu dönemde zorlu maçları kazanmaktan başka düşüncemiz yok. Uzun süredir yaşanan aksiliklerden dolayı eksik bir kadroyla oynuyoruz. Ama bunları dert etmeden yolumuza devam ediyoruz ve var olan hedefimizin üzerindeyiz. Sezonun en önemli bölümünü form tutarak, hedef maçları kazanarak ilerlemek istiyoruz.”

Sarıca ayrıca babasının vefatı nedeniyle Amerika’ya giden Bracey Wright’ın Türk Telekom maçına yetişmeye çalışacağını söyledi.