Ortada gerçek bir başarı hikayesi var

13 Şubat 2014 Perşembe, 20:06

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Şu anda heyecanla sadece kupa kazandığımızı zannediyoruz ama ortada gerçek bir başarı hikayesi var” dedi.

Spor Toto Türkiye Kupası’nda mutlu sona ulaşan Pınar Karşıyakalı basketbolcular basın mensuplarıyla Karşıyaka Spor Salonu’nda bir araya geldi. Yeşil kırmızılı oyuncular Türkiye Kupası ile fotoğraf çektirdi.

Fotoğraf çekiminden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan başantrenör Ufuk Sarıca, geçen Avrupa Challlenge Kupası’nda final oynadıklarını ancak kupayı kazanamadıklarını kaydetti. Bu sezon kazandıkları Türkiye Kupası’nın öneminin çok büyük olduğunu belirten Sarıca, “Şu anda heyecanla sadece kupa kazandığımızı zannediyoruz ama ortada gerçek bir başarı hikayesi var” dedi.

Sarıca, sezon başında Türkiye Kupası’nı hedef olarak koyduklarını, bunu takıma da aşıladıklarını kaydetti. ULEB Avrupa Kupası’nda kötü bir periyoda rağmen hala gruptan çıkma şanslarının olduğunu belirterek, “Ligde de ilk 4’te yer alma hedefimiz var. Bunu başarmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Sorumlusu Tamer Ustaoğlu, takımın yakaladığı başarının 4-5 yıldır yürütülen doğru politikanın eseri olduğunu söyledi. Takımın hedefinin 5-6 yıl içinde Avrupa Ligi’nde oynamak olması gerektiğini belirten Ustaoğlu, “İstikrar sağlanırsa, iyi bir kadro ve istikrarlı koçla -şu anda yanında oturuyorum- bu hedef gerçekleşebilir” dedi.

Avrupa Ligi hedefi için kurumsallaşmanın şart olduğunu kaydeden Ustaoğlu, “Bütçemizi sadece sponsorumuza bağlı değil, başka gelir kaynaklarıyla artırmamız gerekiyor. Euroleague iyi bir bütçe, mücadeleci ve savaşçı, medya gücü olan, her zaman kendi sahasını dolduran takımlar ister. Biz kendimizi bu kulvarda görüyoruz. Her takım Euroleague’de oynamak ister ama buna potansiyelimizi olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.