Oynadığımız basketbol bize zevk verdi

30 Ocak 2016 Cumartesi, 23:55

Spor Toto Basketbol Ligi’nde Beşiktaş Sompo Japan’ı 77-59 mağlup eden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, elde edilen sonuçtan ve ortaya konulan mücadeleden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ufuk Sarıca, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ULEB Avrupa Kupası’nda üst üste aldıkları 3 mağlubiyetin ardından takımın gösterdiği tepkiden dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Net bir galibiyet aldıklarını kaydeden Sarıca, “Maç çok durmasına rağmen savunma kısmında çok iyiydik. Hücumda da iyi bir performans sergiledik. İlk yarıda maç durduktan sonra tekrar aynı konsantrasyonla oyuna dönmek zordur ama biz müsabaka boyunca konsantrasyonumuzu kaybetmedik. Bu da bize net bir galibiyet getirdi. Sonuçta Beşiktaş Sompo Japan iyi bir kadro. Ligdeki durumlarına bakmamak lazım. Onlar 15-20 gündür maç yapmıyorlardı. Oynadığımız basketbol da bize zevk verdi. Kazanmak, o coşkuyu tekrar sahada göstermek ve taraftarla o enerjiyi oluşturmak önemliydi. Önümüzde ULEB Avrupa Kupası’nda devam edebilmemiz için mutlaka kazanmamız gereken Trabzonspor Medical Park maçı var” dedi.

“İDDİAMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”
Sarıca, Bracey Wright’ın takıma uyum sorununu kısa zamanda hallettiğini belirterek, “Jones da en kısa zamanda takıma alışacaktır. Samet de takıma katılacak ama salı günü bizimle olamayacak. Trabzonspor Medical Park maçını kazanıp, gruptaki iddiamızı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

ULUĞ: SON 5 DAKİKA…
Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Yağızer Uluğ da maçın ilk devresinde Pınar Karşıyaka’nın üstün olduğunu belirterek, “Gösterdiğimiz direnç oyunu kontrolümüze getirdi fakat rakibimiz son 5 dakikada direncini artırdı ve kazandı” ifadelerini kullandı.