Pazartesi İmzalıyor

14 Ağustos 2016 Pazar, 08:07

Spor Toto 2’nci Lig’e düştükten sonra transfer yasağını kaldıramayıp geçen sezonki kadrodan 5 isimle yeniden anlaşan Karşıyaka’da henüz resmi sözleşme yenilemeyen Teknik Direktör Soner Tolungüç de pazartesi günü imza atacak. Kalmak için ilk etapta yasağın açılmasını şart koşan, yasak kalkmayınca da öncelikle eski futbolcularla anlaşma yapılmasını talep eden Tolungüç, Başkan Mutlu Altuğ’la bir araya geldi. Detayları masaya yatıran ikili, pazartesi günü yeniden bir araya gelerek sözleşme yapacak.

Mevcut kadrodaki 19 genç futbolcuyla da yeni haftada masaya oturacaklarını söyleyen Başkan Mutlu Altuğ, “Hocamızla aramızda pürüz yok. Önceliği kadroyu oluşturmaya vererek eski futbolcularla anlaştık. Şimdi kendisiyle uzun vadeli sözleşme imzalayacağız. Gençlerimize de belli bir miktar peşinat belirleyip ücretlerinde iyileştirme yapacağız. Onlara güveniyoruz” dedi.

Altuğ, bu sezon genç takımların akademi liglerine katılımı için kulüplerin kendine tahsisli sahası olmasını şart koşan Federasyon’la da görüştüklerini, altyapı maçlarını Çiğli Tesisleri’nde oynayacaklarını söyledi.