Pınar Cup'ta kupa Rus ekibi Niznhy Novgorod'ın oldu

21 Eylül 2013 Cumartesi, 14:59

pınarcupruslarPınar Cup 2013 Basketbol Turnuvası’nın son maçında Pınar Karşıyaka, Alba Berlin’e 54-63 yenilerek, averajla turnuvanın 4.sü oldu

Leon Radosevic’in başarılı serbest atışları ile maça başlayan Alba Berlin’e cevap Esteban Batista’dan geldi. Levon Kendall’ın basketine karşılık veren Robert Dixon’ın asisti ile Esteban Batista skoru 8-7 yaptı. Hızlı hücumdan sayı bulan Esteban Batista skoru 12-9 ‘a getirdi. Yunus Sonsırma’nın turnikesinin ardından Leo Lyons ile serbest atıştan sayı bulan yeşil kırmızılı ekibimiz skor 16-11 oldu. Yunus’un serbest atıştan bulduğu sayılar ile farkı 7 sayıya çıkaran Pınar Karşıyaka skoru 18-11 yaptı. Jonas Wohlfart’ın basketi ile skoru 18-13 yapan Alba Berlin’e cevap Egemen Güven’den gelerek skor 20-13 oldu. Akeem Vargas’ın serbest atışlardan bulduğu sayı ile skor 20-15 oldu. Egemen Güven’in basketi ile farkı 7 sayıya çıkaran ekibimiz skoru 22-15 yaptı. İlk çeyreği Barış Hersek’in serbest atışlardan bulduğu basketler ile tamamlayan yeşil kırmızılılar 24-15 önde bitirdi.
2. çeyreğe Leon Radosevic ile başlayan Alba Berlin’e cevap genç oyuncumuz Egemen Güven’den geldi. Egemen Güven’in başarılı turnikesi ile skor 28-21oldu. Moladan Yunus Sonsırma’nın basketi ile skor 31-21 olarak fark 10 sayıya çıktı. David Logan’ın 3 sayılık atışı ile skor 33-29 oldu. Yunus Sonsırma’nın 3 sayılık atışı ile son 3 dakikaya 36-32 önde girdi. Reggie Redding’in serbest atışlardan bulduğu sayılar ile Alba Berlin farkı iki sayıya düşürerek skoru 36-34’e getirdi. Mola’dan Esteban Batista’nın 2 sayılık atışı ile dönen Pınar Karşıyaka skoru 38-34 yaptı. David Logan’ın hızlı hücumdan bulduğu basket ile skor 38-36olarak fark iki sayıya düştü. Alex King’in serbest atışlardan bulduğu ile skoru eşitleyen Alba Berlin 38-38 yaptı. Robert Dixon’ın basketi ile Pınar Karşıyaka ilk yarıyı 39-38 önde tamamladı.
3. çeyreğe Esteban Batista’nın basketi ile başlayan ekibimize cevap Jonas Wohlfahrt’tan geldi ve skor 41-40 oldu. Soner Şentürk’ün asisti ile sayı bulan Esteban Batista skoru 47-42 yaptı. Vojdan Stojanovski’nin basketi ile Alba Berlin skoru 46-47 yaptı. Vojdan Stojanovski’nin turnikesi ile Alba Berlin skoru 49-48 yaparken Esteban Batista’nın basketi yeşil kırmızılı ekibimiz son bir dakikaya 51-48 önde girdi. Cliff Hammonds’ın serbest atış çizgisinden bulduğu sayı ile Alba Berlin skoru 51-51 eşitleyerek 3. çeyreği tamamladı.
4. Çeyreğe karşılıklı basketlerle başlayan her iki takımda son beş dakikaya 55-57 eşitlikle girdi. Cliff Hammonds’ın basketi ile Alba Berlin öne geçerek skoru 57-55 yaptı. Leon Radosevic’in basketi 63-59 Alba Berlin maçı kazandı.

Pınar Karşıyaka: Barış Hersek: 4, Yunus Sonsırma: 9, Can Altıntığ: 1, Robert Dixon: 4, Esteban Batista: 18, Leo Lyons: 9, Jon Diebler: 3, Egemen Güven: 8, Soner Şentürk: 3

Alba Berlin: David Logan: 11, Alex King: 4, Akeem Vargas: 3, Levon Kendall: 8, Reggie Redding: 11, Jonas Wohfahrt: 4, Vojdan Stojanovski: 6, Jan Jagla: 2, Cliff Hammonds: 3, Leon Radosevic: 11

Maç sonrası teknik direktörlerin görüşleri şöyle oldu :

Sasa Obradovic – Alba Berlin
“Çok sert bir maç oldu. Pınar Karşıyaka çok güçlü bir rakip. Pınar Cup bizim için iyi bir hazırlık turnuvası oldu. Eksik olduğumuz noktalar bulunuyor ve bunları görerek daha iyi bir şekilde hazırlanıyoruz.

Ufuk Sarıca – Pınar Karşıyaka
“Alba Berlin çok iyi bir takım. Çok sert bir maçtı. Turnuva boyunca oynadığımız 3 maç, bize ilerisi için yol gösterdi. 2 mağlubiyet, 1 galibiyet ile tamamladık turnuvayı ama bunun hiçbir önemi yok. Daha hazır bir takım değiliz ve eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Esteban henüz aramıza yeni katıldı. Hazır olmayan, formda olmayan oyuncularımız bulunuyor. Ligin başlamasına henüz çok var. Bu sürede eksiklerimizin üzerine gidebileceğiz. Önümüzdeki hafta Ankara’da katılacağımız turnuvada sahada daha iyi bir takım olarak bulunabileceğimizi düşünüyorum. Bizim için gayet iyi bir turnuva oldu.”

Turnuvayı Rus ekibi Niznhy Novgorod birinci , Alba Berlin ikinci, Beşiktaş İntegral Forex üçüncü, Pınar Karşıyaka ise averajla dördüncü sırada tamamladı.

Kaynak: ksk.org.tr