Pınar Karşıyaka, Geçen Sezonu Aratmayacak

28 Temmuz 2015 Salı, 12:40

“En kısa sürede birbirini tanıyan bir takım haline geleceğiz Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, takımdan gidenler ve ekibe yani katılanların olduğunu belirterek, “En kısa sürede birbirini tanıyan bir takım haline geleceğimize inanıyorum. Geçen senelerdeki gibi her maçta son topa kadar mücadele eden bir takım havasına bürüneceğiz” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesi takımın büyük kısmını oluşturduklarını, prensipte anlaştıkları Colton Iverson’un transferi konusunda takımıyla ilgili ufak bir pürüz olduğunu söyledi. Bu sorunun da çarşambaya kadar çözülebileceğini kaydeden Sarıca, şöyle konuştu: “Bu transferin de tamamlanmasının ardından kadromuza 1 veya 2 Türk oyuncu daha katmak istiyoruz, bu konuda çalışmalar devam ediyor. Ağustos ayının başında takım çalışmalara başlayacak.

Ayın ortalarına doğru da takımın tamamı İzmir’de olacak. Kadromuza katılan oyuncularla en kısa sürede birbirini tanıyan bir takım haline geleceğimize inanıyorum. Geçen senelerdeki gibi her maçta son topa kadar mücadele eden bir takım havasına bürüneceğiz.” Geçen sezonki kadrosundan İnanç Koç, Soner Şentürk, Egemen Güven, Mertcan Solkol, Kenny Gabriel ve Juan Palacios’la yoluna devam eden Pınar Karşıyaka, şimdiye kadar Kerem Gönlüm, Can Altıntığ, Muhammed Baygül, Justin Carter, Josh Carter ve Joe Ragland’ın transferlerini tamamladı. Öte yandan yeni sezonda Türkiye’yi THY Avrupa Ligi’nde temsil edecek Pınar Karşıyaka’nın maçlarını oynayacağı salonun belirlenmesi için Avrupa Ligi yönetiminden bir heyet İzmir’e geldi. Halkapınar ve Karşıyaka Spor Salonlarında inceleme yapacak heyet, kararını daha sonra Karşıyaka Spor Kulübü’ne bildirecek.

Kaynak: Yeni Asır