Pınar Karşıyaka Kanatlandı

24 Ağustos 2015 Pazartesi, 17:20

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka ile Türk Hava Yolları (THY) arasında ulaşım sponsorluğu anlaşması sağlandı.

Pınar Karşıyaka’nın bu sezon ilk kez mücadele edeceği Turkish Airlines Euroleague’e de isim sponsorluğu veren THY, yeşil-kırmızılı ekibin yurt içi yurt dışı ulaşımını karşılayacak. Pınar Karşıyaka, sponsorluk karşılığında THY’den reklam alacak.

THY Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen görüşmeye THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yönetim kurulu üyeleri, Başkan Ali Erten, Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ve Genel Menajer Selim Çınar katıldı. Görüşmede İlker Aycı’ya şampiyonluk maçında giyilen formalardan biri hediye edildi. İlker Aycı’da Karşıyaka’nın kulüp renklerine boyanmış bir uçak maketi verdi.

TALİMAT ERDOĞAN’DAN

Karşıyaka, 6 Temmuz’da basketboldaki şampiyonluk kupasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı ziyarette ulaşım sponsorluğu konusunu aktarmıştı. Ziyarette kulübe 10 bin kişilik yeni salon sözü veren Erdoğan, ulaşım sponsorluğu sağlanacağını da bildirmişti. Aynı gün Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın müjdelediği 2 milyon TL şampiyonluk ödülü de geçen hafta kulübe aktarılmıştı.